FC Barcelona predala svoje NFT

FC Barcelona predala svoje NFT

0 komentárov

FC Barcelona oznámila predaj svojej série NFT „In a Way, Immortal“. Cena? Až 693 000 dolárov. Token zmenil majiteľa na aukcii v Sotheby’s v New Yorku. Súvisí to s vizualizáciou streleného gólu od Johana Cruyffa.

NEWSLETTER okrypte.sk
NFT FC Barcelona

Nedávno sa veľahovorilo o prestupe Roberta Lewandowského a Julesa Koundeho, tie stáli FC Barcelona veľa. Tým však našiel zaujímavý spôsob financovania svojho rozvoja. Predala NFT za 693 000 dolárov.

Víťaz aukcie nekúpil NFT len s vizualizáciou. Sú v tom aj ďalšie výhody.

Získal titul digitálneho veľvyslanca FC Barcelona. To mu umožní prístup k tréningom a zaručí „veľa skúseností, ktoré si za peniaze nekúpite,“ uviedol klub vo vyhlásení. To posledné zahŕňalo napríklad návštevu akadémie La Masia a oficiálne odovzdanie lopty rozhodcom v priateľskom zápase. Dá sa teda povedať, že investor sa takto zapíše do histórie.

Za zváženie stojí aj samotná vizualizácia. Zodpovedný za to bol 40-členný tím počítačových grafikov a umelcov vizuálnych efektov z BCN Visuals z Hollywoodu. Na pozadí bola pridaná zvuková stopa. Hudobnú tému zahral 30-členný orchester a obsahuje realistické zvuky zo štadióna Camp Nou, vrátane výkrikov fanúšikov. Kinematografickú estetiku pripravilo Digital Superstudio.

FC Barcelona vo svojom vyhlásení oznámila, že NFT s Johanom Cruyffom je prvým z desiatich tokenov, ktoré budú vydané v najbližších mesiacoch. Barca chce týmto spôsobom nielen získať kapitál, ale aj pripomenúť historické momenty v histórii klubu.

nft fc barcelona

Jordi Cruyff, Johanov syn, ktorý dnes pracuje ako poradca pre FC Barcelona, ​​sa vyjadril k spôsobu, akým si pripomínajú jeho otca.

Toto NFT bude navždy spojené s dedičstvom môjho otca. Bol som fascinovaný, keď som videl, že jeden z jeho najkrajších cieľov bol inšpiráciou na vytvorenie tohto jedinečného diela digitálneho umenia, “povedal.

NFT a futbal

Minulý rok Leo Messi zverejnil sériu fotografií zo svojej kariéry v podobe NFT. Hitom bol aj NFT s Erlingom Haalandom, ktorý sa predal za vyše 600 000 dolárov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár