FC Barcelona prináša NFT

FC Barcelona prináša NFT

0 komentárov

FC Barcelona vstupuje na trh NFT. Fanúšikovia si budú môcť zakúpiť tímový žetón na pripomenutie si historickej udalosti v histórii klubu.

NEWSLETTER okrypte.sk

NFT FC Barcelona

NFT súvisí s Johanom Cruyffom. Ide o audiovizuálne digitálne umelecké dielo zobrazujúce historický okamih. Je o tom, čo sa stalo 22. decembra 1973. Cruyff vtedy strelil gól brankárovi Atlética Madrid Miguelovi Reinovi.

Aukcia NFT sa bude konať v Sotheby’s, slávnom aukčnom dome, ktorý bol založený už v 18. storočí. Celá kolekcia dostala názov „Svojim spôsobom, nesmrteľná“.

Za NFT stojí BCN Visuals, ktorá je tiež strategickým partnerom FC Barcelona pri vytváraní inovácií, a Digital Superstudio, ktoré rozvíjalo kinematografickú estetiku NFT. Tím vysvetľuje, že mať NFT nie je spojené len s „prestížou“. Je známe, že investor, ktorý si token zakúpi, získa aj množstvo výhod, ako napríklad prístup k VIP službám a bude vymenovaný za „Digitálneho veľvyslanca Barcelony“.

Oficiálne oznámenie klubu dodalo, že token s Johanom Cruyffom je prvým NFT z kolekcie desiatich takýchto tokenov, ktoré budú predstavené v najbližších mesiacoch. Už teraz vieme, že každý žetón bude formou pripomenutia si historického momentu v histórii tímu.

fc barcelona

NFT futbalové kluby

Myšlienka vydávania futbalových klubov NFT nie je nová.

Pred mesiacom Binance, najväčšia kryptomenová burza na svete, oznámila, že podpísala partnerskú dohodu s Cristianom Ronaldom, futbalistom Manchestru United a kapitánom portugalského národného tímu na propagáciu NFT.

„Nič nie je pre mňa dôležitejšie ako fanúšikovia, takže myšlienka poskytnúť bezprecedentný zážitok a prístup prostredníctvom tejto platformy je niečo, čoho som chcel byť súčasťou,“ povedal Ronaldo.

 

„Cristiano Ronaldo je jedným z najlepších futbalistov na svete, ktorý sa posunul za hranice športu a stal sa ikonou v mnohých odvetviach. Vďaka svojej autentickosti, talentu a dobročinnosti si vytvoril najpočetnejších a najoddanejších fanúšikov na svete. Sme nadšení, že môžeme jeho fanúšikom poskytnúť jedinečnú príležitosť stretnúť sa s Ronaldom a vlastniť kúsok ikonickej histórie tohto športu,“ povedal obratom zakladateľ a generálny riaditeľ Binance, Changpeng Zhao.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár