akcie elon musk tesla

Elon Musk si zmenil profilovú fotku na Twitteri. Kurz APE stúpa o 20 %!

0 komentárov

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, SpaceX a nový vlastník Twitteru Elon Musk si v stredu zmenili svoju profilovú fotku na spomínanej sociálnej sieti. Nie je na tom nič šokujúce alebo by aspoň nemalo byť. Ukázalo sa, že jeho nový avatar zobrazuje koláž niekoľkých obrázkov zo série NFT Bored Ape Yacht Club. Výsledkom toho bolo zvýšenie kurzu ApeCoin (APE), ktorý je spojený s touto kolekciou NFT.

Elon Musk podporil APE o 20 % s novým avatarom

Musk zrejme rád ovplyvňuje trhy zdanlivo triviálnymi aktivitami. Teraz zmenil svoj profilový obrázok na Twitteri na umelecké dielo, ktoré zobrazuje mozaiku umeleckých diel z Bored Ape Yach Club.

elon musk opice

Cena ApeCoinu, tokenu, ktorý vytvorila spoločnosť Yuga Labs, ktorá stojí aj za klubom Bored Ape Yach Club, sa po zverejnení Muskovho nového avatara zvýšila. Počas prvej hodiny cena APE vyletela o 22 % zo 14,40 USD na 17,60 USD.

V súčasnosti stojí 1 APE približne 16,1 USD, čo v 24-hodinovom meradle znamená nárast ceny o 12 %, no stále je to o 20 % menej ako pred týždňom.

Musk bude propagovať ďalší projekt?

Otázka teraz znie prečo sa Elon Musk rozhodol zmeniť profilový obrázok na obrázky spojené s najvyššou sériou NFT? Stojí za to dodať, že v poslednej dobe veľa celebrít a umelcov zmenilo svoje profilové fotografie na fotografie spojené so sériou Bored Ape. Do tejto skupiny patrili napr basketbalová hviezda Stephen Curry či hudobník Steve Aoki.

Musk možno tiež hľadá „nový dogecoin“. Už v predchádzajúcom bull markete propagoval túto „psiu kryptomenu“, ktorá sa najmä vďaka nemu stala investičným hitom. Teraz je možné, že generálny riaditeľ spoločnosti Tesla si našiel inú záľubu, propagáciu „Bored Monkeys“ a ich NFT.

Ak je to pravda, môžeme počítať s ďalšími skokmi v APE. Len a to sa oplatí zdôrazniť, je to stále riskantná investícia, pretože závisí od Muskovho zmyslu pre humor.

Ďalšia vec je, že APE má nejaké základy, pretože súvisí s novým metaverse Yuga Labs. Stojí však za to investovať do tohto projektu? Na túto otázku si musí odpovedať každý sám.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár