Elon Musk naznačuje, že Starlink môže akceptovať DOGE

Elon Musk naznačuje, že Starlink môže akceptovať DOGE

To, že Elon Musk je zástancom dogecoinu, je zrejmé. Teraz samozvaný „DogeFather“ navrhol ďalšiu spoluprácu, tentoraz so svojou spoločnosťou Starlink.

od Martin

Prijme Starlink DOGE?

Včera používateľ Twitteru navrhol Elonovi Muskovi, aby vytvoril obchod s tovarom SpaceX a Starlink, ktorý by akceptoval najväčšie memecoiny.

Myšlienka: Môže obchod s tovarom SpaceX a Starlink akceptovať Doge? 😎😎

Obchodný magnát mu odpovedal emotikonom s rezervou. V rámci rozhovoru spoluzakladateľ dogecoinu Billy Markus na Twitteri uviedol, že by si chcel za „psie peniaze“ kúpiť model rakety.

Pre neznalých je Starlink satelitná sieť vyvinutá súkromnou leteckou spoločnosťou SpaceX. Poskytuje cenovo výhodné vysokorýchlostné širokopásmové internetové pripojenie na vzdialené miesta.

Stalo sa to niekoľko hodín po tom, čo Musk zverejnil odpoveď „kvapka potu“ na nový teaser McDonald’s.

Napriek rozšírenému vnímaniu zavedenia doge platieb bol tweet giganta rýchleho občerstvenia zameraný na reklamu Super Bowl s rapperom Kanye Westom. Nebolo to to, čo komunita DOGE očakávala. Napriek tomu memecoin zaznamenal mierny nárast, aby sa neskôr stabilizoval na úrovni okolo 0,14 USD.

Dogecoin – Muskova obľúbená kryptomena

Tesla v januári oznámila, že svojim zákazníkom umožní nákup vybraného tovaru pomocou dogecoinu. Krátko po tomto oznámení DOGE vystrelil 20%.

Tovar Tesla je možné zakúpiť za dogecoin

Miliardár tiež povedal, že Dogecoin je jeho obľúbená kryptomena. Napriek opakovaným tweetom o vývoji ekosystému však stále nie je jasné, či a kedy by Tesla mohla začať prijímať platby za svoje vozidlá v memecoine.

Jeden z Muskových podnikov – SpaceX – začal akceptovať DOGE v máji minulého roka. Misia „DOGE-1 Mission to the Moon“, ktorá by mala začať neskôr v tomto štvrťroku, bude misiou financovanou touto kryptomenou.

Podľa viceprezidenta pre komerčný predaj Toma Ochinera má DOGE-1 demonštrovať „použitie kryptomeny mimo obežnej dráhy Zeme a položiť základy pre medziplanetárne obchodovanie“.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár