Twitter predstavuje funkciu overenia profilového obrázka NFT

Elon Musk chce kúpiť Twitter a premeniť ho na súkromnú spoločnosť

od Simona

Elon Musk predložil ponuku na získanie jednej z najväčších platforiem sociálnych médií na svete, Twitteru. V nedávnom podaní 13D pre SEC najbohatší človek na svete naznačil, že ak ponuku neprijme, prehodnotí svoju pozíciu akcionára.

Elon Musk chce prevádzkovať Twitter

Táto situácia nastáva necelý týždeň po tom, čo Musk kúpil viac ako 70 000 000 akcií Twitteru, čiže 9,2 % spoločnosti. Vďaka tomu sa stal najväčším akcionárom gigantu sociálnych médií. Krátko nato bol vymenovaný do jej predstavenstva. V dôsledku toho sa predpredajová cena akcií TWTR zvýšila o 25 %.

O niekoľko dní Musk odstúpil od rozhodnutia vstúpiť do predstavenstva spoločnosti. Miliardár však podľa vyhlásenia verí, že Twitter má „mimoriadny potenciál“ a že môže pomôcť k jeho „uvoľneniu“.

„Investoval som do Twitteru. Verím v jeho potenciál byť platformou pre slobodu prejavu na celom svete. Som tiež presvedčený, že sloboda prejavu je spoločenským imperatívom fungujúcej demokracie.
Po investícii som si však uvedomil, že v súčasnej podobe by spoločnosť ani prosperovala, ani by neplnila tento spoločenský imperatív. Twitter sa musí zmeniť na súkromnú spoločnosť.“

Twitter potvrdzuje návrh Elona Muska

Od generálneho riaditeľa Tesly Twitter potvrdil, že dostal „nezáväznú ponuku“ na kúpu všetkých kmeňových akcií spoločnosti za 54,20 USD v hotovosti. Tlačová správa tiež odhalila, že vedenie spoločnosti si Muskov návrh prečíta. Potom určí postup konania, pričom zohľadní záujmy všetkých svojich akcionárov.

Muskov vzťah s Twitterom bol v priebehu rokov búrlivý. Teraz má technologický magnát niekoľko obvinení, že v posledných dňoch vymazal niekoľko kritických záznamov týkajúcich sa platformy.

Aké zmeny by zaviedol šéf Tesly?

Nedávno Musk v sérii tweetov predložil svoje návrhy na zlepšenie Twitteru. Napríklad uviedol, že cena predplatného by sa mala znížiť z 3 USD na 2 USD mesačne. Chcel by tiež, aby ceny boli „úmerné cenovej dostupnosti a v miestnej mene“ a aby bola odstránená všetka reklama pre predplatiteľov.

Okrem toho navrhol pridať dogecoin ako spôsob platby. Musk je možno najvplyvnejším podporovateľom tejto meme mince a už roky podčiarkuje svoju vieru v túto hodnotu. Okrem toho, že je investorom DOGE, kryptomenu neraz vychválil a dokonca jedna z jeho spoločností Tesla, akceptuje platby dogecoinmi za jeho tovar.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár