Držiteľ CryptoPunk NFT odmieta rekordnú ponuku 9,5 milióna dolárov

od Martin Tkáč

Majiteľ Cryptopunk odmietol predať Cryptopunk # 6046 za 9,5 milióna dolárov, pričom ako dôvod odmietnutia uviedol neoddeliteľné puto spoločnosti NFT s jej online značkou a osobnosťou.

Ponuku 9,5 milióna dolárov v ETH predložil používateľ z ENS poap.eth pre CryptoPunk # 6046 NFT, čo vlastník NFT odmietol. Obchodovaný objem Cryptopunks je približne 2,1 miliardy dolárov.

Majiteľ odmietol ponuku, čo by v prípade prijatia transakcie znamenalo pravdepodobne najdrahšiu transakciu CryptoPunk NFT. Predchádzajúci rekord bol začiatkom tohto roka 7,57 milióna dolárov za CryptoPunk # 7804. Dôvodom odmietnutia majiteľa je to, že má pocit, že jeho online osobnosť a značka súvisia s # 6046. Vzdanie sa preto by tento vzťah prerušilo a oslabilo by to jeho online prítomnosť a identitu.

Ceny NFT spoločnosti CryptoPunks prudko vzrástli v roku 2021. Údaje z DuneAnalytics ukazujú priemerný nárast cien o 1 300% v porovnaní so začiatkom roku 2021. V kolekcii NFT, ako napríklad CryptoPunks, hodnota NFT závisí od toho, aké zriedkavé sú jednotlivé charakteristiky NFT. Napríklad vzácne funkcie, ako sú Aliens, sa predávajú za oveľa vyššie ceny ako funkcia 3D okuliarov s číslom 6046.

Sám majiteľ priznal, že # 6046 nestojí za ponúkaných 9,5 milióna dolárov. 24-hodinové šialenstvo v predaji v júli 2021 znamenalo, že CryptoPunk # 5217 sa predal za 5,45 milióna dolárov a # 2140 za 3,76 milióna dolárov.

CryptoPunk sa zbláznil a darí sa mu

CryptoPunk NFT sú založené na postavách známych filmov ako Blade Runner a Neuromancer. Z NFT sa stala šialená horúčka a CryptoPunki a Yacht Club Bored Ape riadia šialenstvo na trhu NFT OpenSea.

24-hodinové šialenstvo v predaji v júli 2021 znamenalo, že CryptoPunk # 5217 sa predal za 5,45 milióna dolárov a # 2140 za 3,76 milióna dolárov. V priestore NFT je obrovský potenciál a trh Coinbase bezpochyby zvýši vzrušenie a prijatie NFT.

Dokonca aj konvenčné trhy s fyzickým umením, ako je Christie’s, vstúpili do priestoru, ktorý bol vyhradený pre členov takzvaného hnutia CypherPunk, ktoré prinieslo bitcoin. Christie predala deväť CryptoPunkov skôr v roku 2021 za 17 miliónov dolárov.

Otvorenie trhov NFT

Začiatkom tohto roka uviedla spoločnosť Larva Labs na trh zbierku 3D avatarov NFT s názvom Meebits. CryptoPunk NFT je možné si požičať prostredníctvom platformy ReNFT. Majitelia podpisujú špeciálnu transakciu a zobrazujú CryptoPunk ako svojho avatara iba na 99 dní. To umožňuje majiteľom profitovať z prenájmu ich NFT na určité časové obdobie, pričom prináša pridanú hodnotu.

Trh NFT OpenSea má približne 263 000 používateľov. Coinbase nedávno oznámila plány na spustenie vlastného trhu a zaregistrovala viac ako 1,5 milióna používateľov. Trh s NFT sa výrazne rozšíril o funkcie ako MetaMask, ktoré zjednodušujú nastavenie peňaženky a pozývajú na účasť ďalších používateľov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár