Dôležitý návrh zákona o kryptomene, ktorý čaká na schválenie Senátom

od Martin Tkáč

Snemovňa reprezentantov USA schválila vo štvrtok aktualizovanú verziu zákona o národnej obrane. V tohtoročnej verzii návrhu zákona o rozpočte národnej obrany bolo prijaté dôležité ustanovenie o kryptomenách

Americký národný zákon o obrane proti kryptomene

Najnovší zákon o národnej obrannej autorizácii stanovuje usmernenia obrannej politiky a uvádza, ktoré prioritné vojenské výdavky USA sú pre vládu prijateľné. Obsahuje aj ustanovenie odvodené zo zákona o odstránení prekážok inovácie.

Obranný zákon sa teší širokej podpore oboch strán, ktoré súhlasia s tým, že jeho zavedenie je nevyhnutné. Vzhľad vyššie uvedeného ustanovenia o podpore inovácií v ňom dáva veľkú šancu, že nové predpisy o používaní kryptomien čoskoro začnú platiť.

Senát je stále povinný hlasovať o najnovšej verzii návrhu zákona pred konferenciou oboch legislatívnych skupín. Cieľom je zosúladiť dve verzie projektu, v dôsledku čoho sa má vybrať konečná verzia. Potom bude musieť Kongres hlasovať o implementácii zákona. Cieľom nariadenia, ktoré zaviedol Patrick McHenry, je podporiť medzinárodnú konkurencieschopnosť USA vysvetlením, ako sú kryptomeny regulované.

Navrhovaný zákon by vyžadoval, aby Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) a Komisia pre obchod s komoditnými futures (CFTC) jasne definovali, ktorá agentúra dohliada na konkrétne segmenty trhu s kryptomenami. Konkrétne by bolo potrebné definovať, v ktorých situáciách SEC uplatňuje jurisdikciu nad konkrétnym tokenom alebo kryptomenou (tj. keď sa niečo považuje za cenný papier) a kedy patrí k úlohám CFTC, (tj. keď je niečo právne považované za komoditu. ).

Ak návrh zákona prejde Senátom, Kongres do 90 dní od schválenia návrhu zákona vytvorí pracovnú skupinu so zástupcami SEC a CFTC.

Členovia mimovládnej pracovnej skupiny by pochádzali zo spoločností pôsobiacich v oblasti finančných technológií, inštitúcií finančných služieb, malých spoločností využívajúcich finančné technológie, skupín na ochranu investorov, organizácií podporujúcich investície do podhodnotených podnikov a najmenej jedného akademického výskumného pracovníka.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár