Dokument Netflix o QuadrigaCX pripomenul záhadnú smrť Geralda Cottena

od Martin Tkáč

Film QuadrigaCX od Netflixu je teraz dostupný online. Ide o dokument s názvom „Trust No One: The Hunt for the Crypto King“, ktorý vyšiel tento týždeň.

Netflix natočil video o škandále QuadrigaCX

Pripomeňme, že dokument hovorí o záhadnej smrti zakladateľa QuadrigaCX Geralda Cottena. Počas cesty do Indie zomrel na akútne zlyhanie čriev – Crohnovu chorobu. Problém je v tom, že bol jediným vlastníkom súkromných kľúčov k peňaženkám QuadrigaCX.

Po jeho smrti jeho užívatelia prišli o svoje prostriedky. Navyše sa ukázalo, že spoločnosť mala značné finančné problémy vyplývajúce z Cottenovej chaotickej politiky.

Okolo smrti majiteľa QuadrigaCX sa rýchlo objavili konšpiračné teórie. Mnoho ľudí verí, že svoju smrť skutočne nafingoval. Tieto emócie sa vrátili s premiérou „Trust No One …“.

Nepotrebujete lekára, aby ste vedeli, že Crohnova choroba je málokedy smrteľná! – nápisal jeden z fanúšikov dokumentu

Ďalší fanúšik kryptomien vyjadril podobný názor a pridal k tomu dosť desivý nápad:

Aký bláznivý príbeh. Poďme kopať tento hrob!

Používateľ, ktorý v tom čase údajne používal služby QudrigaCX, tvrdil, že začal tušiť, že niečo nie je v poriadku, oveľa skôr, ako sa dozvedel o Cottenovej smrti.

netflix dokument

Na tejto burze som mal veľa mincí. Jedného dňa som však pocítil niečo zvláštne na spôsobe, akým bola transakcia spracovaná. (…) Vtedy som odtiaľ vybral všetky svoje mince

Úspešný dokument Netflix?

Netflix si zaslúži pochvalu. Dokument je celkom pútavý a v skutočnosti nevyžaduje od nikoho žiadne znalosti o kryptomenách, aby pochopil, čo sa okolo QudrigaCX dialo.

Mike Oltoff, zakladateľ a generálny riaditeľ Coin card, hovorí, že mnohí z jeho priateľov si zahrali epizódy v tomto novom dokumente. Hovorí sa, že on sám sa objavuje na obrazovke.

Je také zvláštne vidieť skupinu svojich priateľov v dokumente. Všetci to zvládli skvele! Je smiešne, že som hral aj v tomto dokumente, povedal.

Na záver sa sluší dodať, že Cottenova životná partnerka krátko po smrti predložila potvrdenie o jeho smrti. Žiaľ, časť kryptomenovej komunity to nepresvedčilo.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár