Diem bol predaný za 182 miliónov dolárov

Duševné vlastníctvo a aktíva projektu Meta-backed Diem (predtým Facebook) boli predané kryptomenovej banke Silvergate Capital Corporation. Transakcia bola 182 miliónov dolárov. Oba subjekty túto informáciu potvrdili v pondelok 31. januára.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Diem predaný

O tom, že Meta chce predať Diem, sa hovorí už nejaký čas. Podľa zdrojov Bloombergu spoločnosť zvažovala predaj akýchkoľvek aktív súvisiacich s jej stablecoinmi a dúfa v návratnosť kapitálu. Uvedené zdroje uviedli, že Diem diskutoval s investičnými bankármi s cieľom určiť najlepší spôsob, ako predať svoje duševné vlastníctvo a speňažiť hodnotu, ktorú projekt predstavuje.

Ukázalo sa, že kupec sa našiel pomerne rýchlo.

„Zistili sme potrebu stablecoinu krytého americkým dolárom, ktorý je regulovaný a vysoko škálovateľný, aby ďalej umožnil bezbariérový tok peňazí,“ povedal pre médiá generálny riaditeľ Silvergate Alan Lane.
„Naším zámerom zostáva splniť túto potrebu uvedením stablecoinov na trh v roku 2022, čo nám umožnia aktíva, ktoré sme dnes získali, a naša existujúca technológia,“ dodal.

Stojí za to dodať, že v súvislosti s novou investíciou spoločnosť Silvergate vydala približne 132 miliónov dolárov v kmeňových akciách a ďalších 50 miliónov dolárov v hotovosti.

Diem – ťažký pôrod

Po ohlásení projektu Diem (vtedy známeho ako Libra) v roku 2019 začali úradníci a politici po celom svete silne útočiť na iniciatívu Facebook.

Generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg a vtedajší šéf spoločnosti Libra David Marcus, ktorí chceli bojovať o stablecoin, svedčili pred americkou komisiou pre finančné služby. Politici ich obvinili, že ich firma už skôr ukázala, že s údajmi svojich klientov vie byť dosť naľahko.

Počas jedného z vypočutí v júli 2019 sa senátor za Ohio Sherrod Brown Marcusa spýtal:

„Naozaj si myslíš, že by ľudia mali dôverovať Facebooku a zveriť mu svoje ťažko zarobené peniaze? „Ak naša krajina nebude konať, možno čoskoro uvidíme digitálnu menu, kontrolovanú inou krajinou, ktorej hodnota je radikálne odlišná od našej,“ odpovedal Marcus.

Pravdepodobne naznačil, že digitálny jüan by v konečnom dôsledku ohrozil dolár. Možno mal pravdu.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár