DeFi sú často vysoko centralizované, čo môže mať právne dôsledky

od Martin Tkáč

Predseda SEC Gary Gensler uviedol, že mnohé projekty DeFi sú v niektorých ohľadoch „vysoko“ centralizované, pretože ich vyvíja konkrétna „skupina ľudí“. Môže to mať právne dôsledky.

Gary Gensler na DeFi

Gary Gensler, predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), uviedol, že projekty DeFi sú v niektorých ohľadoch vysoko centralizované. Preto apeloval na zakladateľov takýchto iniciatív, aby sa zaregistrovali v SEC. Takúto požiadavku im ukladá časť zákona.

V rozhovore pre The Wall Street Journal 19. augusta Gensler tiež naznačil, že výraz DeFi, ktorý naznačuje decentralizáciu, je „trochu mätúci“.

„Tieto platformy umožňujú niečo, čo môže byť v niektorých ohľadoch decentralizované, ale v iných ohľadoch vysoko centralizované,“ povedal.

Napriek tomu, že projekty DeFi sú navrhnuté ako samostatné platformy, ktoré fungujú bez centralizovaných autorizácií, Gensler zaistil, že mnohé z nich vyvinie a riadi centralizovaný tím.

„Stále existuje skupina ľudí, ktorí nielen píšu soft, ako napríklad open source, ale často majú na svojej strane aj správu DeFi,“ hovorí. Dodal, že „existuje určitá motivačná štruktúra pre promotérov“, ktorých úlohou je propagovať takéto projekty.

Gensler vystúpil 20. augusta aj za Fox Business. Potom navrhol, aby boli DeFi dostatočne centralizované, aby spadali pod registračné predpisy SEC.

Tieto takzvané decentralizované finančné platformy majú v skutočnosti veľkú centralizáciu. Existuje skupina obchodníkov, ktorí tieto platformy spravujú. Mali by prísť do SEC a pracovať s nami v tomto ohľade a zaregistrovať sa u nás, vysvetlil.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár