Dan Morehead verí, že prijatie blockchainu zvýši zhodnotenie kryptomien

Prijatie blockchainu v nasledujúcich štyroch až piatich rokoch by mohlo zvýšiť ceny niektorých digitálnych aktív, hovorí Dan Morehead.

od Simona

Newsletter news

Ďalšie prijatie zvýši oceňovanie kryptomien

Dan Morehead, šéf inštitucionálnej spoločnosti pre správu aktív Pantera Capital verí, že mnohé odvetvia budú v nadchádzajúcich rokoch ohrozené, no trh s digitálnymi aktívami sa na tomto pozadí objaví pozitívne. Podľa jeho názoru nastal boom na trhu s kryptomenami a technológiu blockchain budú využívať miliardy ľudí po celom svete.

Morehead v rozhovore pre CNBC vyjadril názor, že kryptomeny sa v blízkej budúcnosti stanú veľmi populárnymi vďaka výhodám, ktoré môže platobná sieť poskytnúť.

„Dôležitým bodom, ktorý treba mať na pamäti, je, že kryptomena je revolučná vec, ktorá v nasledujúcom desaťročí zmení mnohé aspekty nášho života,“ povedal.

Blockchain

Okrem toho generálny riaditeľ Pantera Capital predpovedá, že v najbližších rokoch budú technológiu blockchain využívať miliardy spotrebiteľov, čo by mohlo zvýšiť ceny digitálnych aktív.

„Blockchain dnes používajú stovky miliónov ľudí, ale myslím si, že o štyri alebo päť rokov to budú doslova miliardy ľudí, a ak máte miliardu ľudí, ktorí chcú kúpiť pevný počet mincí, ceny pravdepodobne stúpnu,“ dodal.

Stojí za zmienku, že niektoré predchádzajúce predpovede Moreheada boli pomerne presné. V marci 2020 tvrdil, že bitcoin bude na novom ATH do roka.

Teraz stojí za to zdôrazniť, že na konci rozhovoru Morehead uviedol, že ľudia venujú príliš veľa pozornosti BTC, zatiaľ čo mnohé iné kryptomeny sú rovnako dôležité.

„Naozaj je stovky zaujímavých projektov“ vysvetlil.

Býčí trh je za rohom

Začiatkom tohto mesiaca Američan povedal, že trh predtým prežil ešte väčšie prepady a že teraz je nový býčí trh tiež len otázkou času.

Podľa jeho názoru bude cena bitcoinu rásť približne 2,5-krát ročne, pričom niektoré altcoiny dokážu zarobiť aj viac.

„Bitcoin už nie je všetko. Kedysi bol bitcoin 100 % trhu a istý čas bol bitcoin a ethereum v podstate všetko. Teraz je veľa, veľa skutočne dôležitých projektov,“ dodal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár