Metromile prvá poisťovňa ktorá prijíma platby v kryptomenách

od Martin Tkáč

Poisťovňa Metromile je prvá poisťovňa na svete ktorá príjíma platby v BTC a iných kryptomenách ale zároveň má aj možnosť vyplácať poistné plnenie v kryptomenách.

Metromile je technologický startup, ktorý ponúka poistenie automobilov s platbou za kilometer miesto platby za poistné obdobie. Licencuje platformu digitálneho poistenia po celom svete a poskytuje ponuku s funkciou inteligentného riadenia automatizovanými reklamáciami a informáciami o vozidle.

Pre meranie najazdených kilometrov je zariadenie k palubnému diagnostické portu (OBD-II) pripojené Metromile Pulse. Ide o rovnaký port, ktorý mechanici používajú k diagnostike problémov. Zariadenie potom prenáša údaje o kilometroch na server. Metromile tiež poskytuje kompletné tím zákazníckych služieb a 24/7 reklamačný tím.

Vo štvrtok 6.5.2021 pojisťovňa oznámila, že svojim zákazníkom umožní platiť pojistné v BTC. Rovnako im umožní obdržať krypto v prípade vyplatenia za pojistnú udalosť.

Akcie Metromile sa obchodujú na burze Nasdaq.

Poisťovateľ spolieha na telematiku, technológii kombinujúci palubnú diagnostiku s GPS, aby účtoval poistné na základe používania automobilu a správanie pri riadení. Takýto model bráni dobrým vodičom dotovať tých nezodpovedných.

Generálny riaditeľ Dan Preston pre The San Francisco Business Times uviedol, že prijatie Bitcoin bolo pre jeho spoločnosť, ktorá sa stala prvou poisťovňou, ktorá prijala krypto „prirodzeným krokom“:

„Bitcoin je ďalším prirodzeným krokom, ktorý dáva zákazníkom  možnosť voľby. S tým bude potenciálne spojená volatilita, ale myslím si, že je to dôležitá investícia do schopnosti, aby sme mohli týmto spôsobom obchodovať.“

Preston tvrdí, že Metromile vďaka novej možnosti platby uspokojí silný dopyt zákazníkov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár