Čo je staking kryptomien?

od Martin Tkáč

Kryptomeny môžu prinášať aj pasívny príjem, jednou z možností je staking kryptomien. V tomto prípade nejde o žiadnu rizikovú činnosť. Stále ste majiteľom kryptomien a môžete s nimi disponovať. Poďme sa spolu pozrieť, čo teda staking kryptomien je.

Držanie kryptomien a pasívny príjem

Staking alebo ukladanie kryptomien, prináša pasívny príjem len vďaka tomu, že držíte určitú kryptomenu. Týmto spôsobom kryptomeny založené na mechanizme proof-ok-stake, motivujú majiteľa, aby sa pomocou stakingu angažoval pri udržovaní blockchainu.

Veľmi podstatná informácia je, že staking neohrozuje kryptomeny, nikam ich nezasielame ani nepožičiavame a stále sme ich majitelia.

Aké kryptomeny umožňujú staking?

Stakovať nemôžeme všetky kryptomeny, ich zoznam a výnos ktorý prinášajú môžete nájsť napríklad tu. Najznámejšie kryptomeny na stakovanie sú Tezos, Cosmos, Cardano alebo Solana. Tezos je veľmi zaujímavý tým, že ho môžeme stakovať a zároveň bezpečne držať v peňaženke, konkrétne značky Ledger a Trezor.

Ako na to?

Najjednoduchší spôsob je prostredníctvom burzy Binance. Okrem toho, že umožňuje nákup kryptomien, následne je veľmi jednoduchý aj staking týchto kryptomien. Celkový zoznam a prehľad ich výnosov nájdete na stránke Binance. Ako sme už spomínali, pokiaľ začnete kryptomeny stakovať, nijak sa ich nezbavíte, stále s nimi môžete obchodovať. Následne však prídete o ich zúročenie.

Najlepšie kryptomeny na staking pre rok 2022

Najlepšie kryptomeny na staking pre rok 2022

zdroj: binance.com, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár