Čo je Splinterlands?

Čo je Splinterlands?

od metaverseofficialczsk

Splinterlands, vzrušujúca digitálna kartová hra, ktorá je založená na kryptomenách. Každá karta, ktorú hráč vlastní, je NFT  teda Non-Fungible Token, ktorý operuje na blockchaine Hive.

Hráči môžu zarábať peniaze zbieraním, nákupom a predajom týchto kariet, ktoré majú skutočnú peňažnú hodnotu. Okrem zarábania, však môžu tiež bojovať s ostatnými hráčmi, ktorí tieto karty vlastnia, v strategických zápasoch, ktoré sa dajú ľahko naučiť, ale ich zvládnutie si vyžaduje sústredenosť, znalosť a odhodlanosť. Karty je možné získať len hraním týchto zápasov.

Jedná sa o jednu z najstarších a najuznávanejších hier NFT.

Obsah

Rozšírený prehľad

Splinterlands, predtým známa ako Steem Monsters, je momentálne jednou z najhorúcejších krypto hier. Je silne inšpirovaná hrami ako Hearthstone a Magic the Gathering teda silne hodnotenými digitálnymi kartovými hrami, s vyhradenou základňou fanúšikov.

Splinterlands by však mohla byť hrou, ktorá posunie žáner interaktívnych kartových hier na ďalšiu úroveň. Má veľmi rušný trh, kde môžu hráči nakupovať, predávať a obchodovať s kartami za USD alebo rôzne kryptomeny.

Okrem toho sú hráči odmeňovaní kartami len za to, že hrajú Splinterlands. Majú skutočnú príležitosť zarobiť si peniaze a užívať žetóny pri hraní. Hráči si môžu vytvárať svoje balíčky a stratégie s kartami, ktoré vlastnia. To im poskytuje vynikajúcu flexibilitu digitálnych aktív a tokenov Splinterlands, ktoré môžu dosahovať veľkú hodnotu.

Taktiež je tu možnosť zapožičať si karty. Ide o skvelú funkciu na zaokrúhlenie stratégie alebo zarábania peňazí. Jednou z najlepších častí Splinterlands je, že na rozdiel od mnohých hier založených na kryptomenách sa dá hrať na mobile alebo v prehliadači.

To znamená, že tieto krátke, intenzívne, strategické bitky môžete hrať kdekoľvek. Hra vás pohltí do deja, z ktorého nebudete chcieť odísť pretože je veľmi obohacujúca. Strategický prvok hry prináša výbornú hrateľnosť. Potreba zručnosti a rozvíjania stratégie je v hre vlastnosť, ktorá môže byť veľmi lukratívna, pretože hráči vstupujú do turnajov kde je možnosť vyhrať peňažné ceny.

Čo je HIVE blockchain?

HIVE Blockchain Technologies je obchodovaný krypto miner, kótovaný na Toronto Venture Exchange pod symbolom HIVE. Spoločnosť využíva 100% zelenú energiu na ťažbu Bitcoinov aj Etherea. HIVE sa snaží vytvárať dlhodobú hodnotu pre akcionárov pomocou svojej jedinečnej stratégie HODL, ktorá spája blockchain a kryptomeny na tradičné kapitálové trhy.

zdroj: splinterlands.com

Na čo sa používa token SPS?

Token Splintershards (SPS) je token správy kryptomien, ktorý je integrovaný do hry Splinterlands s cieľom poskytnúť hráčskej základni vyššiu úroveň rozhodovacích schopností a kontroly nad hrou.

Graf


Dej hrania

Hráči dostanú odmenu v podobe kryštálov temnej energie za každý zápas, ktorý vyhrajú. K dispozícii sú tiež denné úlohy a odmeny na konci sezóny.

Truhly s odmenami obsahujúce kryštály temnej energie, elixíry a niekedy aj balíčky kariet, môžete získať podľa toho aká je vaša aktuálna herná hodnosť. Okrem štandardných truhlíc s odmenami dostane 30 najlepších hráčov na každej úrovni na konci sezóny bonusovú platbu vo výške DEC.

Lektvary, ktoré prichádzajú v dvoch príchutiach, Legendary a Alchemy, zvyšujú vaše šance na nájdenie legendárnej alebo zlatej karty.

Elixíry fungujú iba pri otváraní balíčkov kariet, nie pri otváraní truhlíe s odmenami.

Hra obsahuje vstavaný turnajový systém, týždenné turnaje, ktoré organizuje posádka Splinterlands a komunita. Turnaj nie je je potrebné sledovať sekundárnej webovej stránke.

Hráči sa môžu pripojiť k cechom, čo im umožní zúčastniť sa dvakrát týždenne tímových súťaží proti iným cechom, kde môžu vyhrať špeciálne odmeny súvisiace s cechmi.

Čo potrebuješ, aby si mohol začať hrať?

  • počítač a pripojenie na internet.
  • účet a kľúčenku Hive.
  • 10 dolárov na kúpu Knihy Kúziel.

Hru môžete hrať zadarmo, avšak nemôžete si ukladať svoj pokrok a rozširovať si vlastnú zbierku kariet, pokiaľ nemáte knihu kúziel. Taktiež nemôžete získať žetóny NFT za boj s ostatnými hráčmi alebo za plnenie denných úloh. Nebudete dostávať sezónne odmeny (truhly udelené na konci každej sezóny), a nemôžete si kúpiť ani prenajať iné karty.

Čo sa v hre používa?

Kredity:

Kredity si môžete zakúpiť pomocou PayPal alebo kryptomeny a použiť ich na nákup alebo prenájom kariet.

DEC:

Dark Energy Crystals (DEC), je herný token, ktorý získavate z bitiek a ako odmenu za plnenie každodenných úloh. DEC je hlavná mena hry.

SPS:

Splinterlands Shards (SPS), je žetónom riadenia v tejto hre. Držitelia tokenov SPS môžu vložiť svoje aktíva v hre, aby ešte viac zvýšili množstvo SPS, ktoré držia.

Záver

Splinterlands je jedinečná kartová hra na získanie NFT, kde získavaním jedinečných kariet a následným obchodovaním viete získať reálne peniaze. Ak chcete byť v hre čo najúspešnejší, teda získavať najviac peňazí, budete musieť získať jedinečné karty a predávať ich na trhu, kde sa ich ceny šplhajú až na tisíce dolárov. Aby ste to však dosiahli, budete sa musieť stať precíznym stratégom, ktorý sa vie chopiť príležitosti.

Dúfame, že naša recenzia Splinterlands vám pomohla pochopiť, aká je to hra, ako ju hrať a ako získať odmeny.

Zdroj: splinterlands.com, juststartinvesting.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár