Čo je Civic Coin?

od Martin

Civic blockchain existuje už dlho. Je to pomerne populárna platforma, ktorá používa token Civic Coin na odmeňovanie používateľov za odhalenie ich identity. Sieť Civic Coin môže byť pre začiatočníkov trochu zložitá na pochopenie. 

Obsah

Našli sme pre vás dôležité informácie a popísali všetko v našom článku, tak poďme na to:

Aké sú funkcie mince?

Civic Coin je založená na identite. Jedná sa o sieť založenú na blockchaine, ktorá umožňuje spoločnostiam zvýšiť rýchlosť registrácie s overenými používateľmi, čím sa znižuje možnosť podvodu a ďalších problémov. Je to možné, pretože používatelia vyplnia požadované formuláre „know-your-customer“ a „proti praniu špinavých peňazí“, raz si overia svoju totožnosť a použijú ju v rôznych službách, ktoré integruje Civic.

Platforma Civic používa na potvrdenie totožnosti používateľa biometriu, overovanie dokumentov, e-mailov a ďalších prvkov. Platformy, ktoré integrujú Civic, budú mať vďaka vylepšenej registračnej službe viac používateľov.

Pokiaľ ide o samotný token, platformy odmenia používateľov v CVC za účasť na procese overenia totožnosti. Takouto motiváciou je pokus zbaviť sa robotov, podvodníkov, phishingu a iných problémov s identitou po celom internete.

Platformy môžu integrovať Civic do svojej aplikácie alebo webu pomocou open source vývojovej súpravy (SDK). V opačnom prípade môže web umiestniť na svoju webovú stránku Civic QR kód, ktorý používateľov presmeruje do aplikácie Civic, kde môžu začať proces overovania.

Spoločnosť Civic tvrdí, že dodržiava všetky medzinárodné nariadenia o súlade, ako napríklad GDPR (GDPR) a CCPA. Používateľov navyše poteší informácia, že neexistuje žiadna databáza, ktorá by uchovávala informácie, na ktoré by bolo možné zaútočiť. Namiesto toho používateľ spravuje svoje vlastné informácie a môže ich selektívne zdieľať, ako uzná za vhodné. Všetky interakcie medzi používateľom a Civicom sú bezpečne šifrované pomocou AES-256.

Zjednodušene povedané, CVC povzbudzuje používateľov, aby sa identifikovali, čím zaisťuje, aby podniky získali skutočných zákazníkov.

Toto overenie identity je obzvlášť dôležité pre budúcnosť kryptomien a technológie blockchain. Väčšina decentralizovaných aplikácií bude nakoniec na zaistenie súladu s predpismi vyžadovať zásady KYC a AML. Keď bude s týmito dApps interagovať viac používateľov, mohlo by odvetvie ťažiť z ľahšieho spôsobu ich zavedenia.

Koľko stojí Civic Coin?

V čase písania tohto článku cena Civic Coin kolíše medzi 0,24 a 0,18 dolára. Najvyššia cena CVC vo výške 1,66 USD bola dosiahnutá 24. decembra 2017. Aktívum má trhovú kapitalizáciu vo výške 138,4 milióna dolárov a za posledných 24 hodín sa obchodovalo vo výške 27,05 milióna dolárov.

Pôjde Civic Coin hore?

Je ťažké jednoznačne povedať, či Civic Coin pôjde hore. Trh s kryptomenami sa v aktuálnej dobe o niečo zhoršil, pričom bitcoiny a mnoho ďalších altcoinov majú v súčasnosti výrazne nižšie ceny ako obvykle. Platforma Civic je na druhej strane viac nástrojom, pretože umožňuje svojim používateľom overiť svoju totožnosť jednoduchým stlačením tlačidla.

Na trhu s kryptomenami, keď bitcoiny stúpajú, majú altcoiny tendenciu nasledovať tento príklad. S nárastom decentralizovaných aplikácií je navyše jednoduché a efektívne riešenie identity viac ako potrebné. Keďže vidíme viac používateľov vstupujúcich do ekosystému dApp, je celkom možné, že sa Civic stane kryptomenou, ktorú sa oplatí používať.

Všetko samozrejme závisí od toho, či dApps akceptujú Civic ako samostatné riešenie identity.

Koľko Civic Coinov je v súčasnosti v obehu?

Celkovo má byť k dispozícii 1 miliarda tokenov CVC. Tretina z týchto tokenov sa predala počas vytvárania platformy a ďalšiu vlastní samotný Civic. Táto obmedzená suma by mala zabezpečiť, že mena bude mať vždy určitú hodnotu, rovnako ako zlato a ďalšie obmedzené aktíva.

Kde kúpim CVC?

Odskúšali sme všetky najznámejšie burzy a každú z nich sme používali dlhšiu dobu aby sme si sami skúsili čo prináša. Ak plánujete nákup kryptomien náš portál odporúča burzu BINANCE.

V prípade, že potrebujete poradiť ako sa do burzy registrovať a kryptomenu nakúpiť napíšte nám alebo použite tento krátky návod, ktorý vás prevedie celou registráciou.

Užitočné odkazy

Oficiálna webová stránka: https://www.civic.com

Grafzdroj: bitcoin.pl, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár