Čínsky najvyšší súd pridal digitálne meny na svoj zoznam nelegálnych metód získavania finančných prostriedkov

Čína opäť predviedla svoju tvrdú politiku voči kryptomenám. Vo štvrtok Najvyšší súd krajiny revidoval svoj výklad nezákonného získavania finančných prostriedkov tak, aby zahŕňal transakcie vykonávané pomocou digitálnych mien.

od Martin Tkáč

Digitálne meny v Číne sú nezákonné

Čínsky najvyšší súd vydal revidovanú verziu svojho „Rozhodnutia zmeniť výklad Najvyššieho ľudového súdu v niekoľkých otázkach týkajúcich sa konkrétneho uplatňovania zákona v trestnom konaní v prípadoch nezákonného získavania finančných prostriedkov“.

Just In: Najvyšší súd Číny po prvýkrát zahrnul transakcie s virtuálnymi menami do súdneho výkladu nezákonného získavania finančných prostriedkov, ktorý má hlavne trestať správanie pri pohlcovaní finančných prostriedkov vo virtuálnej mene. 

Novela zlepšila aj spôsob odsudzovania a trestania trestných činov súvisiacich s nelegálnym získavaním finančných prostriedkov. Zatiaľ čo štyri pôvodné zákonné prvky zostali zachované, pribudla k nemu kriminalita, online pôžičky, transakcie s digitálnou menou, finančný lízing a niekoľko ďalších.

Zahrnutie transakcií s kryptomenami do nového revidovaného súdneho rozhodnutia by znamenalo, že tí, ktorí nelegálne získavali finančné prostriedky od verejnosti vo forme digitálnych mien, by boli potrestaní podľa novoprijatého zákona. Do platnosti vstúpi 1. marca 2022.

cina a kryptomeny

Nič nové

Prísna politika Číny v oblasti kryptomien nie je žiadnou novinkou. Za posledné desaťročie krajina oznámila viac ako tucet zákazov rôznych aktivít súvisiacich s kryptomenami. Najväčšie pojednávanie sa však konalo v roku 2021.

Vtedy komisia zložená z popredných regulátorov vydala všeobecný zákaz všetkých činností súvisiacich s kryptomenami.

Nové usmernenia urobili kryptomenové transakcie nezákonnými v pevninskej Číne a zakázali zahraničným kryptomenovým burzám ponúkať akékoľvek služby. Odvtedy štátni regulátori pokračovali v implementácii politík a už vykorenili väčšinu centralizovanej ťažby a obchodu v krajine.

zdroj: beincrypto.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár