Čína vytvára špeciálne zóny pre blockchainové projekty

Čínska vláda zriadila 15 špeciálnych zón pre 164 subjektov z blockchainového trhu. Projekty sa budú realizovať v rôznych oblastiach, ako je výroba, energetika, vládne a daňové služby, právo, vzdelávanie, zdravotníctvo, obchod a financie a cezhraničné financie.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Čína zriaďuje špeciálne zóny na testovanie blockchainu

Šestnásť čínskych vládnych orgánov v nedeľu spoločne oznámilo zoznam národných pilotných zón pre trh technológie blockchain. Tie budú vytvorené „za účelom ďalšej implementácie inovatívneho využitia technológie blockchain“.

Medzi 16 vládnych orgánov patrí napr Čínska ľudová banka (PBOC), Komisia pre reguláciu bankovníctva a poisťovníctva v Číne a Komisia pre reguláciu cenných papierov v Číne.

Zoznam zahŕňa 15 pilotných zón, vrátane oblastí v Pekingu a Šanghaji, ako aj Guangzhou a Chengdu v južných provinciách Guangdong a Sichuan. Uvádza tiež 164 subjektov, vrátane nemocníc, univerzít a spoločností, ktoré boli vybrané pre pilotné projekty blockchainu.

Medzi vybrané spoločnosti patria napríklad SAIC-GM-Wuling Automobile Co., China National Offshore Oil Corp, Beijing Gas Group Co. a Industrial and Commercial Bank of China Ltd.

Projekty sa budú realizovať v rôznych oblastiach, ako je výroba, energetika, vládne a daňové služby, právo, vzdelávanie, zdravotníctvo, obchod a financie a cezhraničné financie, podrobnosti o oznámeniach.

Regulačné orgány pri príležitosti zdôraznili „potrebu zamerať sa na spoločný rozvoj“. Dodali, že regulátori „vo všetkých regiónoch by sa mali zamerať na podporu spolupráce“ na projektoch.

Okrem toho sme sa dozvedeli, že technológia blockchain má pomôcť „podporiť zdieľanie dát, optimalizovať obchodné procesy, znížiť prevádzkové náklady, zlepšiť efektivitu spolupráce a vybudovať spoľahlivý systém“.

Oznámenie tiež dodáva, že všetky pilotné regióny majú uprednostňovať „prijatie blockchainového softvéru a technológie a hardvérových a produktových technológií, ktoré sú interoperabilné a udržateľné“.

Čínska administratíva pre kyberpriestor, národné orgány dohľadu nad priemyslom a provinčné orgány dohľadu nad priemyslom zorganizujú vhodné jednotky a expertov, ktorí poskytnú usmernenia pre plánovanie pilotných projektov, výmenu školení a štandardizačný rámec.

 

Digitálny jüan

Čínska centrálna banka medzitým testuje digitálny jüan. V januári centrálna banka odhalila, že jej digitálna mena má 261 miliónov unikátnych používateľov. Okrem toho sa uskutočnilo takmer 14 miliárd dolárov transakcií pomocou digitálneho jüanu a viac ako 8 miliónov predajcov teraz akceptuje novú formu čínskej meny.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár