Cathie Wood predpovedá dominanciu bitcoinu a etheru: hodnota trhu s kryptomenami dosiahne 25 biliónov USD

Generálna riaditeľka spoločnosti Ark Invest Cathie Wood hovorí, že ekosystému kryptomien budú dominovať bitcoiny a ethery. Očakáva sa, že jeho celková hodnota sa v roku 2030 zvýši až na 25 biliónov USD.

od Martin Tkáč

Cathie Wood: 25 biliónov dolárov do roku 2030

Cathie Wood diskutovala o dlhodobých vyhliadkach kryptomenového priemyslu v rozhovore pre CNBC. Priznala tiež, že je optimistická v tom, že SEC schváli bitcoinové ETF. Poukázala na „významné“ zmeny, ku ktorým dochádza v súčasnom regulačnom prostredí. Podľa nej je to lepšie, ako to bolo napríklad pred rokom. Očividne v rámci súčasného procesu analýzy žiadostí o vytvorenie ETF „SEC skutočne kladie otázky“ a nie – ako tomu bolo pravdepodobne predtým – okamžite neodmieta žiadosti o vytvorenie fondov.

Wood tiež verí, že na trhu s kryptomenami bude dominovať ethereum a bitcoin. Hodnota celého trhu vzrastie v roku 2030 na 25 biliónov USD. Ako sa to premietne do ceny samotného bitcoinu? Ark Invest vo februári predstavil scenáre rastu ceny BTC. Pesimistický variant predpokladal do konca roka 2030 cenu 682 800 USD. Môžete však predpokladať až 1,48 milióna dolárov.

Vznikne niekoľko ETF

Verí tiež, že SEC schváli viacero bitcoinových spotových ETF v rovnakom čase. Poznamenala, že konečný termín na odpoveď na Arkovu žiadosť o bitcoinové ETF je 10. januára. V rozhovore pre Bloomberg v utorok Wood povedal:

Myslíme si, že sa môže stať… že dovtedy schvália viac ako jeden projekt… pretože nechcú vyberať víťazov.

JPMorgan súhlasí. Banka v septembri uviedla, že očakáva, že SEC schváli niekoľko bitcoinových ETF v rovnakom čase.

Vplyv ETF na trh BTC

Vytvorenie BTC ETF znamená jednoduchší prístup ku kryptomenám. Fondy umožnia investorom investovať do bitcoinov bez toho, aby ich museli priamo kupovať a skladovať. Pre mnohých investorov je to pohodlnejšia možnosť ako priamy nákup kryptomien na burze.

Vzostup bitcoinových ETF by tiež mohol prilákať viac inštitucionálneho kapitálu na trh. Finančné inštitúcie ako penzijné fondy a korporácie môžu byť ochotnejšie investovať do ETF ako samotný BTC.

To všetko môže silne podporiť rast BTC. Stojí za to vidieť, ako sa cena drahého kovu správala po schválení zlatých ETF.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár