cardano

Cardano (ADA) dosahuje nový míľnik v škálovaní

od Martin

Zakladateľ Cardano Charles Hoskinson priniesol o svojom projekte veľmi pozitívne správy. Takmer rok po vydaní prvého teaseru sa prvé Hydra Heads konečne dostali do verejnej testovacej siete.

Škálovateľnosť Cardano

Hydra Heads, prvý v balíku protokolov, je kľúčovým komponentom v procese škálovania Cardano. Hydra je kolekcia riešení na vrstve 2 navrhnutých na zlepšenie zabezpečenia siete a škálovateľnosti. Hoci bola založená ako súčasť práce výskumného tímu Ouroboros, od zverejnenia pôvodnej štúdie sa vydala samostatnou cestou.

Cieľom Hydry je zvýšiť priepustnosť, znížiť latenciu a poskytnúť cenovo výhodné riešenia bez potreby veľkého množstva pamäte. Podľa nedávneho blogového príspevku IOHK je Hydra Heads kľúčovým stavebným kameňom, ktorý využíva možnosti modelu Extended Unspent Transaction Output (EUTXO) na vytváranie komplexnejších riešení.


Aj keď sa mu podarilo položiť základy pre budúce zlepšenia ekosystému Cardano, kurz ADA ho nedokázal dohnať. Krátko po dosiahnutí ATH cardano kleslo pod denný kĺzavý priemer 50. ADA sa teraz konsoliduje na 0,81 dolára, čo je takmer o 75 % menej z rekordného maxima 3,10 dolára.

Iba uzavretie nad denným kĺzavým priemerom 0,96 USD by mohlo stimulovať ďalšie oživenie a obmedziť krátkodobé poklesy cien.

Navyše, podľa údajov IntoTheBlock, ADA vykazuje 68% 30-dňovú koreláciu s BTC. Preto by si mali obchodníci a investori dávať pozor na pôvodnú kryptomenu.

Ako sme nedávno informovali, ekosystém Cardano neustále rastie. K 11. marcu bolo na blockchaine postavených 517 projektov. Patria sem zbierky nevymeniteľných tokenov (NFT), úverové projekty DeFi a nové peňaženky. Kolekcie NFT tvoria najväčšiu časť projektov postavených na Cardane, a to až 34,7 %.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár