Boris Johnson splnomocní úrady na „rýchlejšie a jednoduchšie“ konfiškovanie kryptomien

Boris Johnson splnomocní úrady na „rýchlejšie a jednoduchšie“ konfiškovanie kryptomien

0 komentárov

Hovorí sa, že britský premiér a líder Konzervatívnej strany Boris Johnson predloží návrh nového zákona o hospodárskej kriminalite. Jeho cieľom bude obmedziť využívanie financií na nelegálne aktivity, posilniť vplyv sankcií proti Rusku a umožniť orgánom činným v trestnom konaní konfiškovať digitálny majetok.

Veľká Británia a kryptomeny

Spojené kráľovstvo je známe svojim dôsledným prístupom k odvetviu kryptomien. Úrady v posledných mesiacoch pozorne sledujú sektor, monitorujú, či sa digitálne aktíva podieľajú na nelegálnych operáciách, a konfiškujú takýto majetok zločincom.

Ako uviedla agentúra Reuters, britský politický líder Boris Johnson má v úmysle zintenzívniť toto úsilie zavedením nových zákonov o hospodárskej kriminalite.

Návrh zákona umožní orgánom činným v trestnom konaní „rýchlejšie a jednoduchšie“ konfiškovať a vymáhať kryptomeny, keď sa používajú na trestnú činnosť.

K tejto veci sa vyjadril aj princ Charles, najstarší syn kráľovnej Alžbety a následník trónu:

Bude predložený návrh zákona na ďalšie posilnenie právomocí v boji proti nezákonnému financovaniu. Zníži aj ekonomickú kriminalitu a pomôže podnikom rásť.

Návrh zákona sa zameria aj na „vynášanie špinavých peňazí z Veľkej Británie“. Ako? Zabezpečí, aby ľudia z užšieho okruhu Vladimíra Putina neprofitovali z britskej ekonomiky.

Veľká Británia a kryptomeny

Ruské sankcie

V marci britská vláda schválila zákon o hospodárskej kriminalite a pokutovala stovky ruských subjektov za ich možné prepojenie s ruským prezidentom a jeho „špeciálnou vojenskou operáciou“ na Ukrajine.

Stojí za zmienku, že najväčším kritikom sektora digitálnych aktív Spojeného kráľovstva je centrálna banka krajiny a jej vrcholový manažment. Bank of England’s Prudential Regulation Authority (PRA) nedávno odhalila, že má v úmysle získať 420 miliónov dolárov. Tieto opatrenia sú určené na ďalší výskum kryptomien a ich využitia na miestnej pôde.

Organizácia navyše plánuje na tento účel prijať 100 zamestnancov. PRA bude tiež „žiadať spoločnosti, aby nahlásili svoje vystavenie sa kryptomenám, liečby a budúce investičné plány“.

zdroj: reuters.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár