BlockbusterDAO chce oživiť známu značku videopožičovní

BlockbusterDAO chce oživiť známu značku videopožičovní

BlockbusterDAO chce získať aspoň 5 miliónov dolárov na kúpu ikonickej značky videopožičovní od Dish Network a premeniť ju na filmové streamovacie štúdio.

0 komentárov

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

BlockbusterDAO chce oživiť ikonickú značku

Nová decentralizovaná autonómna organizácia (DAO) bola vytvorená s cieľom kúpiť značku Blockbuster od Dish Network a premeniť ju na filmové štúdio a streamovaciu platformu.

Blockbuster Video je americká videopožičovňa založená v roku 1985, ktorá mala po celom svete 6 000 odberných miest a jej hodnota bola viac ako 8 miliárd dolárov, kým v roku 2014 zatvorila takmer všetky svoje pobočky. V súčasnosti ju vlastní Dish Network. V Bend v Oregone je len jedna pobočka.

DAO má záujem „uvoľniť“ Blockbuster od Dish Network. DAO sa v tweete z 26. decembra jasne vyjadrilo, že plánuje získať finančné prostriedky na nákup Blockbusteru. Má v úmysle to urobiť vyzbieraním aspoň 5 miliónov dolárov prostredníctvom iniciatívy Blockbuster DAO NFT.

Každý NFT bude ocenený na 0,13 ETH.

BlockbusterDAO plánuje transformovať Blockbuster na decentralizované štúdio na streamovanie filmov (DeFilm). DeFilm je experiment, ktorý sa začal v júli. Je založená na podpore inovatívnych metód filmovej tvorby. Počas celého procesu sa rozhodnutia prijímajú na blockchaine.

DAO v súčasnosti pozostáva z približne 9 000 používateľov internetu, ktorí sa zamerali na Twitter a Discord.

Naším poslaním je oslobodiť Blockbuster a vytvoriť DAO, ktoré bude kolektívne riadiť značku, pretože z Blockbusteru urobíme vôbec prvú streamovaciu platformu DeFilm a základ oboch značiek a produktov Web3, no zároveň aj hnaciu silu v budúcnosti filmového priemyslu. Prečítajte si 🧵👇

Ústava USA

Nejde o prvú takúto iniciatívu. Napríklad cieľom ConstitutionDAO bolo kúpiť originál Ústavy Spojených štátov amerických od Nadácie Dorothy Tapper Goldman.

ConstitutionDAO nakoniec nesplnila svoj cieľ, pretože manažér hedžového fondu Kenneth Griffin zaplatil za kópiu na aukcii Sotheby’s 19. novembra celkovo 43,2 milióna dolárov. Po aukcii DAO ponúkla plnú náhradu každému darujúcemu. Tí, ktorí neprijali refundáciu, si ponechali svoje žetóny PEOPLE.

O niečo viac ako mesiac neskôr, 23. decembra, bol PEOPLE kótovaný na Binance, kde sa momentálne predáva za približne 0,11 USD.

Majk Spirit NFT

Tím ConstitutionDAO vyjadril svoju podporu úsiliu BlockbusterDAO prostredníctvom tweetu z 27. decembra. Príspevok kritizoval okrem iného Netflix, ktorý je dnes lídrom na trhu streamovacích platforiem (a preslávil sa nie príliš vydarenými produkciami).

zdroj: decript.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár