Black Friday dump – likvidácie dosiahli 770 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Celková likvidácia na trhoch s kryptomenami počas Black Friday dosiahla 770 miliónov dolárov, podľa údajov spoločnosti Coinglass z predchádzajúceho dňa.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Likvidácie za posledný deň dosiahli 770 miliónov dolárov. Bitcoin bol lídrom s približne 217 miliónmi dolárov alebo 4 000 BTC. Ethereum nezostalo pozadu, predalo sa niečo cez 200 miliónov dolárov, teda zhruba 50 000 ETH.

Zaujímavé je, že na rade bol GALA, kde bolo zlikvidovaných takmer 25 miliónov dolárov. Nasledovali SAND a DOGE, obe v hodnote približne 20 miliónov dolárov.

Trh klesá kvôli obavám z koronavírusu

Na konci týždňa klesol Bitcoin o 9,2 % na 53 551 USD, čo je najnižšia úroveň zaznamenaná od 10. októbra. Navyše, Ethereum nedávno tiež prudko kleslo a kleslo o 13% na najnižšiu úroveň za mesiac.

Čím môžu byť likvidácie spôsobené?

Niektorí hovoria, že prepuknutie nového, potenciálne očkovania odolného variantu koronavírusu podnietilo investorov, aby sa rozišli s rizikovejšími aktívami. Doteraz bol zistený v Južnej Afrike, Botswane a Hong Kongu. Vedci sa domnievajú, že vďaka určitým nezvyčajným genetickým kombináciám je prenosnejší alebo schopnejší vyhnúť sa imunitným reakciám.
Šírenie variantu, najmä do iných krajín, môže ešte viac oslabiť apetít investorov.

Povedal to Yuya Hasegawa z Tokyo Bitbank Exchange.

Rast BTC bude pravdepodobne obmedzený a trh by sa mal pripraviť na ďalšie straty.

Majk Spirit NFT

Pád z vrcholu

Tieto údery nasledujú po období väčšej oddanosti popredným kryptomenám. Po prekročení hranice 60 000 dolárov sa Bitcoinu podarilo dosiahnuť prvé ATH od jari 20. októbra. Momentum ju držalo výrazne nad hranicou 60 000 USD, kým 10. novembra nedosiahlo svoje súčasné rekordné maximum 69 000 USD.

Medzitým, vďaka silnému rastu v priebehu októbra, Ethereum dokázalo dosiahnuť nové ATH takmer každý druhý deň v novembri, pričom 10. novembra dosiahlo aj posledn 4 800 $. Odvtedy však klesá takmer o 20 %.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár