Bitcoin opäť stúpa? Je toto vplyv čínskeho nového roka?

Bitcoin opäť stúpa? Je toto vplyv čínskeho nového roka?

Cena bitcoinu opäť rastie. Je to len korekcia nedávnych poklesov, alebo to znamená návrat do vzostupnej fázy?

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Bitcoin rastie, ale čo to spôsobuje?

Dnes má jeden bitcoin hodnotu 38 410 dolárov. To znamená nárast o 2 % za 7 dní. Na druhej strane 1 ETH stojí 2 760 dolárov. Ethereum kompenzuje straty oveľa viac ako BTC. Sadzba bola o 11 % vyššia ako pred týždňom.

Je to len korekcia nedávnych poklesov? Je možné, že ceny kryptomien budú ďalej klesať, už len preto, aby ich kurzy nakreslili dvojité dno na grafoch aktív.

Vplyv Číny?

Niektorí investori sú za teóriu, že BTC je viazaný na čínsky nový rok.

Lunárny Nový rok je najdôležitejším sviatkom v čínskom kalendári, ktorý sa pohybuje medzi 21. januárom a 20. februárom (tentokrát 1. februára). Od najstarších čias je to najvýznamnejší štátny sviatok v tejto krajine. Vrcholným prvkom slávnosti je sprievod niekoľkých desiatok ľudí nesúcich podobu draka.

V nasledujúcich dňoch sa ulice mesta vyprázdnili a väčšina obchodov a úradov bola zatvorená.

Ako by to ovplyvnilo ocenenie BTC? Niektorí sú toho názoru, že čínski investori, ktorí stále zohrávajú významnú úlohu na trhu s bitcoinmi, predávajú svoje kryptomeny niekoľko týždňov pred začiatkom sviatku. Teoreticky by to zodpovedalo tomu, čo sa nedávno stalo na trhu.

Pred dvoma rokmi sa na prípad pozrel ekonóm a investor Alex Kruger. Ukázalo sa, že bitcoin mal v tomto období tendenciu byť skôr bokom.

Niektorí si myslia, že čínsky nový rok môže negatívne ovplyvniť $ BTC, pretože ľudia predávajú bitcoiny na nákup darčekov.

Čínsky Nový rok začína 2. novým mesiacom po zimnom slnovrate. Tento rok pripadá na 25. januára.
Údaje naznačujú, že $ BTC nedosahuje nižšiu výkonnosť pred čínskym NY 👇 

Nehľadáme teda dôvody na zvýšenie už dnes? Je možné, že čínsky sviatok má vplyv na priebeh, ale nie až taký, ako si niektorí ľudia myslia. Na druhej strane, teóriu by podporil prednovročný výpredaj.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár