„Bitcoin je pre úrady nedotknuteľný,“ hovorí Mike McGlone

Regulačné orgány z celého sveta čoraz viac tlačia na sektor kryptomien. Dominantná je tu samozrejme USA, ktorá uplatňuje veľmi agresívnu politiku dohľadu nad týmto odvetvím. Mnohé naznačuje, že sa nezastavia pred ničím, aby získali úplnú kontrolu nad trhom s digitálnymi aktívami. Na tomto mieste je potrebné poznamenať, že najstaršia kryptomena, bitcoin (BTC), je decentralizovaným aktívom. Vlády preto nemajú na jej fungovanie žiadny vplyv. Práve na túto charakteristickú vlastnosť bitcoinu sa nedávno odvolával analytik spoločnosti Blomberg Mike McGlone. Podľa neho je totiž „digitálne zlato“, ktoré vytvoril Satoshi Nakamoto, „nedotknuteľné“ pre regulačné orgány.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Mike McGlone hovorí o budúcnosti bitcoinu

Analytik pracujúci pre agentúru Bloomberg – Mike McGlone – zostáva v súvislosti s bitcoinom optimistický. Nevylučuje však, že kurz BTC by mohol začať klesať, keď sa svetové ekonomiky dostanú do stavu vážnej recesie. Zároveň sa domnieva, že v dnešnej dobe je vyslovene hlúpe nemať expozíciu voči kryptomenám.

Uvedený Tweet obsahuje odkaz na takmer hodinový rozhovor týkajúci sa bankovej krízy a kryptomien, ktorého sa práve zúčastnil analytik agentúry Bloomberg. Zo záznamu sa dozvedáme, že v komunite kryptomien je veľa jedu a opovrhnutia voči krokom amerických regulačných orgánov. Ako však McGlone poznamenáva, snahy subjektov, ako je Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC), o potlačenie tohto trhu nie sú nič proti bitcoinu. Analytik tu poukazuje na decentralizovanú povahu tohto aktíva, vďaka ktorej je pre orgány „nedotknuteľné“.

„Nemôžete s ním nič robiť, nemôžete ho zabiť a to je jednoducho bezprecedentné. Bitcoin je nedotknuteľný. Môžete argumentovať, že Ethereum je bezpečnosť, keď počujete o všetkých tých vylepšeniach a ľuďoch, ktorí robia to a to, ale nemyslím si, že to môžu urobiť s Bitcoinom , preto je to v poriadku a pôsobivé,“ vysvetľuje McGlone.

bitcoin

Prichádza recesia?

Nadšenec pre bitcoin opäť zdôraznil, že vzhľadom na súčasné makroekonomické podmienky a tlak týkajúci sa zvyšovania úrokových sadzieb zo strany amerického Federálneho rezervného systému (Fed) kurz bitcoinu v blízkej budúcnosti nezažije silný odraz. Nedávne rozhodnutie Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) znížiť dennú produkciu ropy by podľa neho mohlo byť odrazom rýchlejšieho nástupu recesie.

„OPEC k tomu prispieva, a tiež aj sprísňovanie politiky Fedu. Všetky aktíva tak musia klesať. To sa týka aj bitcoinu. Je to najrýchlejší kôň v pretekoch. Takže celkovo som určite relatívne optimistický,“ uzavrel.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár