Bitcoin Fear and Greed Index naznačuje „extrémny strach“ po tom, čo BTC klesol na 34 000 dolárov

od Simona

Keďže bitcoin naďalej klesá, spolu s ním klesá aj Fear and Greed Index. Opäť sa ocitol na území krajného strachu. V skutočnosti pomer nebol taký zlý od konca januára, keď cena aktív klesla na 33 000 dolárov.

Strach preberá kontrolu

Situácia okolo hlavnej kryptomeny je od konca marca skôr medvedia. Bitcoin sa vtedy priblížil k hranici 50 000 dolárov, no ani zďaleka sa mu ju nepodarilo prelomiť a začal sa postupne znehodnocovať. Len v apríli klesol BTC o viac ako 10 000 $ a mesiac sa uzavrel pod 40 000 $.

V máji sa mu tiež zatiaľ nedarí. Bitcoin vyskočil na 40 000 dolárov po poslednom stretnutí FOMC, kde Fed povedal, že zvýši sadzby o 50 bázických bodov namiesto 75. Presun na sever však mal krátke trvanie.

Čoskoro potom kryptomena klesla pod 36 000 dolárov. Situácia sa za posledných 24 hodín ešte zhoršila, keď minca klesla na najnižšiu úroveň od konca januára, okolo 34 000 USD.

Ako sa dalo očakávať, tento prudký pohyb na juh spôsobil posun vo všeobecnom sentimente na trhu. Dokonale to ilustruje bitcoinový index strachu a chamtivosti. Skúmaním príspevkov na sociálnych sieťach, prieskumov verejnej mienky, volatility, objemu obchodov atď., určuje všeobecný pocit z daného aktíva.

Metrika ukazuje konečné skóre na stupnici od 0 (extrémny strach) do 100 (extrémna chamtivosť).

Indikátor sa od polovice apríla nachádza v pásme strachu, no nedávny pokles cien ho priviedol na úroveň extrémneho strachu. Index je totiž pri súčasnej hodnote 18 na najhoršej pozícii od spomínaného poklesu koncom januára.

BTC velryby

Sú za predajom veľryby?

Zatiaľ čo retailoví investori majú tendenciu byť viac emotívni a zbavujú sa svojich aktív počas výpredaja, údaje CryptoQuant ukazujú, že situácia je tentokrát trochu iná.

Najnovšia analýza analytickej spoločnosti ukazuje, že podiel väčších hráčov a veľrýb posielajúcich 10-10 000 BTC na burzy bol oveľa väčší ako podiel menších investorov, ktorí prispeli od 0,01 BTC do 10 BTC.

V dôsledku toho CryptoQuant uviedol, že veľryby by mohli „mať otvorenú pozíciu na akciovom trhu a brať zisky z kryptomien by mohlo znamenať zníženie rizikových aktív, aby sa zabezpečili ich akciové pozície“.

zdroj: decrypt.co, CryptoQuant.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár