Binance najíma bývalého inšpektora IRS na boj proti praniu špinavých peňazí

od Martin Tkáč

Binance Exchange najala bývalého zamestnanca Inland Revenue Service ako svojho nového globálneho referenta pre pranie špinavých peňazí (GMLRO).

Binance rozširuje tím pre dodržiavanie predpisov

Binance najal bývalého zamestnanca Inland Revenue Service Grega Manohana. Bude pôsobiť ako špecialista na globálne hlásenie prania špinavých peňazí (GMLRO). Manohan má viac ako 30 rokov skúseností vo vládnej správe a predtým pôsobil ako špeciálny agent v oddelení pre vyšetrovanie trestných činov IRS.

Podľa jeho profilu na LinkedIn Monahan vykonal pre federálnu agentúru sériu vyšetrovaní finančnej a počítačovej kriminality.

Manohan nahradí Karen Leong, ktorá zastávala pozíciu od roku 2018. Keong však spoločnosť neopúšťa. Manohan v tlačovej správe uviedol:

Moje úsilie sa zameria na rozšírenie medzinárodných a vyšetrovacích programov Binance proti praniu špinavých peňazí a na posilnenie vzťahu organizácie s regulátormi a orgánmi činnými v trestnom konaní na celom svete.

Zdá sa, že sa Binance snaží posilniť svoj vzťah s regulačnými orgánmi najímaním vedúcich pracovníkov s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti práva a regulácie.

Ako viete, regulátori nie sú voči digitálnym aktívam veľmi pozitívni. Tvrdí, že povaha kryptomien zločincom uľahčuje pranie špinavých peňazí a financovanie terorizmu.

Binance sa snaží potešiť regulátorov

Tento mesiac Changpeng Zhao oznámil, že sa akciový trh zameria na proaktívne dodržiavanie predpisov a stane sa regulovaným finančným subjektom. Aby sa vyhla hrozbám prania špinavých peňazí, Binance výrazne rozšírila svoj tím pre dodržiavanie predpisov.

V júli burza najala bývalých riaditeľov FATF Ricka McDonella a Josée Nadeaua ako poradcov pre dodržiavanie predpisov a reguláciu v Európe. Senátor Max Baucus bol okrem toho vymenovaný za poradcu pre politiku a vzťahy s vládou.

Katalyzátorom, ktorý tlačil Binance k regulácii, boli varovania z rôznych uhlov. Veľká Británia, Taliansko, Japonsko, Malajzia uznali, že platforma ponúka svoje služby občanom bez riadnej registrácie. Ďalšou ranou bol odchod Briana Brooksa zo spoločnosti. Bývalý menový kontrolór odišiel po troch mesiacoch vo funkcii s odvolaním sa na „rozdiely v strategickom smerovaní“.

Akciový trh okrem preskupovania zamestnancov prijal aj ďalšie opatrenia. Binance znížila maximálny pákový efekt, denné limity výberu pre neoverených používateľov a stiahla tokenizované akcie. Okrem toho spustil špeciálny nástroj daňového vykazovania.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár