Biden vydá výkonné nariadenie týkajúce sa regulácie kryptomien ešte tento týždeň

od Simona

Po krátkom oneskorení kvôli vojne medzi Ruskom a Ukrajinou sa očakáva, že americký prezident Joe Biden tento týždeň podpíše výkonné nariadenie na reguláciu kryptomien. Zaviaže ministerstvo spravodlivosti, ministerstvo financií a ďalšie vládne agentúry, aby preskúmali právne a ekonomické dôsledky regulácie tejto vznikajúcej triedy aktív.

Mierne oneskorenie

Ako bolo oznámené 20. februára, Joe Biden mal do týždňa vydať výkonné nariadenie na reguláciu digitálnych aktív. Plány sa však zmenili, keď Ruská federácia napadla Ukrajinu.

Namiesto toho, aby sa USA a ich západní spojenci priamo zapojili do konfliktu, zvolili iný prístup a uvalili nespočetné množstvo sankcií na Rusko, jeho prezidenta a oligarchov.

Svoju rolu v celej situácii zohrali aj kryptomeny. Na jednej strane médiá informovali, že Rusi a Ukrajinci prešli na digitálne aktíva kvôli devalvácii svojich národných mien. Na druhej strane, globálni regulátori vyjadrili obavy, že ruskí oligarchovia môžu použiť tieto druhy aktív na obchádzanie embarga, ktoré je na nich uvalené.

Aj keď sa to zdá nepravdepodobné, prinajmenšom podľa generálneho riaditeľa Coinbase a generálneho riaditeľa Ripple Brada Garlinghousea, Biden odložil podpísanie nariadenia až do odvolania.

Okrem už skôr spomínaných prípadov zohrali kryptomeny ďalšiu úlohu v prebiehajúcej vojne medzi Ruskom a Ukrajinou. Prvýkrát v histórii vládni predstavitelia požiadali o dary v kryptomenách.

Bidenov výkonný príkaz pre kryptomeny neskôr tento týždeň?

Podľa najnovších správ bude Biden výkonné nariadenie o kryptomenách predstavovať koncom tohto týždňa. Agentúra Reuters s odvolaním sa na anonymné zdroje tvrdí, že americký prezident:

Navrhuje rozsiahly dohľad nad trhom s kryptomenami, vrátane výkonného nariadenia s cieľom čeliť rastúcej hrozbe ransomvéru a iných kybernetických zločinov.

Kvôli obavám z využívania digitálnych aktív Ruskom chce Biden koordinovať kroky svojej krajiny aj so svojimi spojencami v NATO.

Okrem toho poverí ministerstvo financií, ministerstvo spravodlivosti a ďalšie vládne agentúry vypracovaním možného scenára, aby krajina prijala digitálnu menu centrálnej banky.

Spojené štáty americké sa už nejaký čas pokúšajú implementovať túto myšlienku, ale zatiaľ neurobili rozhodujúci krok. Iné krajiny, ako napríklad Čína, už niekoľko rokov prevádzkujú rozsiahle pilotné programy CBDC.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár