ťažna btc Marathon

ASIC Blockscale od Intelu príde na trh v treťom štvrťroku 2022

od Martin

Intel odhalil niekoľko nových detailov o novom čipe, ktorý by mal ťažiť kryptomeny. Ukázalo sa, že ASIC Blockscale je niečo iné, ako mnohí ľudia očakávali. To preto, že ide o čip, nie sktriktne ťažobné zariadenie. Každá firma ho však bude môcť využiť na vývoj vlastných ťažobných zariadení. Intel sa sústredí na to, aby bol výrobcom tohto typu čipov.

Blockscale ASIC od Intelu

Spoločnosť uviedla, že dodávky ASIC Blockscale zákazníkom Intelu začnú v treťom štvrťroku 2022. Argo Blockchain, Block Inc., Hive Blockchain Technologies a GRIID Infrastructure budú medzi prvými spoločnosťami, ktoré vyvinú nové systémy založené na ASIC od Intelu.

Spoločnosť dodáva, že jej čip zabezpečí ekologickejšiu a udržateľnejšiu ťažbu kryptomien.

Vstup na blockchainový trh

Už vo februári senior viceprezident spoločnosti Raja M. Koduri prezradil, ako Intel mieni pôsobiť na trhu blockchain technológií.

Dnes v spoločnosti Intel vyhlasujeme, že máme v úmysle prispieť k rozvoju technológie blockchain prostredníctvom cestovnej mapy energeticky účinných urýchľovačov. Intel sa zaviaže a bude podporovať otvorený a bezpečný blockchainový ekosystém a pomôže vyvinúť túto technológiu zodpovedným a udržateľným spôsobom, povedal.

V tlačovej správe Intelu o čipe Blockscale spoločnosť cituje Balajiho Kanigicherla, viceprezidenta Intelu a generálneho manažéra Custom Compute v Accelerated Computing Systems and Graphics Group.

Na podporu novej éry výpočtovej techniky Intel poskytuje riešenia, ktoré dokážu poskytnúť optimálnu rovnováhu medzi šírkou pásma a energetickou účinnosťou, bez ohľadu na operačné prostredie zákazníka. – povedal odborník.

Jose Rios, generálny riaditeľ blockchainu a obchodných riešení v skupine Intel’s Accelerated Computing Systems and Graphics Group, povedal:

Intel Blockscale ASIC bude hrať dôležitú úlohu pri pomoci spoločnostiam na ťažbu bitcoinov dosiahnuť ich ciele v oblasti udržateľnosti a škálovania hash pre nadchádzajúce roky.

To, že Intel chce vstúpiť na ťažobný trh, sme sa dozvedeli na konferencii ISSCC. Spoločnosť potom pripravila špeciálnu prezentáciu o „predstavovaných čipoch“, aby predstavila nový procesor.

Prvé známky záujmu Intelu o ťažobné zariadenia sa zase objavili v roku 2018 vo forme patentu na špecializovaný systém spracovania dát, ktorý využíva „SHA-256 optimalizovanú dátovú cestu (kryptografický algoritmus) na vysokovýkonnú ťažbu bitcoinov“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár