Algorand sa stal sponzorom majstrovstiev sveta vo futbale

Algorand sa stal sponzorom majstrovstiev sveta vo futbale

od Martin

Algorand sa stal prvým americkým sponzorom majstrovstiev sveta vo futbale z blockchainového trhu.

Algorand podporuje FIFA

Algorand uzavrel partnerstvo s FIFA podpísaním sponzorskej a partnerskej zmluvy. Dohoda bola oznámená v pondelok 2. mája.

Majstrovstvá sveta vo futbale 2022 sa budú konať v novembri a decembri 2022 v Katare.

Algorand bude tiež oficiálnym sponzorom Majstrovstiev sveta žien FIFA v Austrálii a na Novom Zélande v roku 2023.

Projekt tiež pomôže FIFA vypracovať „stratégiu digitálnych aktív“. To by mohlo znamenať vydanie NFT. Okrem toho, ako súčasť partnerstva, Algorand poskytne lige „oficiálne riešenie peňaženky“ založenej na blockchaine.

Prezident FIFA Gianni Infantino povedal, že je s partnerstvom spokojný a povedal, že je to „znamenie záväzku FIFA neustále hľadať inovatívne kanály pre trvalo udržateľný rast príjmov“ a dodal, že sa teší na „dlhé a plodné partnerstvo s Algorandom“.

fifa

Spoločnosti z blockchainového trhu na športovom trhu

Algorand je ďalšou kryptomenou spoločnosťou sponzorujúcou Majstrovstvá sveta vo futbale. Kryptomenová burza Crypto.com sa v marci stala oficiálnym sponzorom majstrovstiev sveta vo futbale 2022.

Podľa vyhlásenia FIFA na oficiálnej stránke Crypto.com využije príležitosť na propagáciu počas šampionátu. Logo spoločnosti uvidíme na štadiónoch, ale aj mimo nich. To znamená, že o tejto poprednej kryptomenovej burze sa dozvie viac futbalových fanúšikov.

Kay Madati, obchodný riaditeľ FIFA, komentoval novú spoluprácu.

Sme radi, že sa k nám pripojila globálna značka ako Crypto.com ako sponzor vzrušujúceho a prelomového Svetového pohára FIFA v Katare, čo v konečnom dôsledku pomáha rozvíjať našu krásnu hru v globálnom meradle,“ povedal.

Ide o zaujímavý krok, keďže kryptomeny sú v Katare zakázané. Dôležité však je, že sa počas šampionátu propagujú kvôli obrovskému počtu medzinárodných divákov, ktorí budú jednotlivé zápasy sledovať.

Majstrovstvá sa organizujú každé štyri roky. Naposledy sa konal v Rusku a patril medzi najsledovanejšie športové podujatia na svete. Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 sledovalo viac ako 3,2 miliardy ľudí, teda približne polovica svetovej populácie staršej ako štyri roky. 90-minútové finále medzi Francúzskom a Chorvátskom sledovalo naživo len približne 1,1 miliardy ľudí.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár