Zákazníci Airbnb požadujú kryptoplatby

Zákazníci Airbnb požadujú kryptoplatby

Generálny riaditeľ Airbnb Brian Chesky zverejnil v pondelok prieskum, v ktorom sa pýtal približne 400 000 sledovateľov, čo očakávajú od platformy v roku 2022.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Ak by Airbnb mohlo niečo spustiť v roku 2022, čo by to bolo?

Prieskum ukázal, že väčšina opýtaných chce mať možnosť platiť za prenájom bytu kryptomenami. Niektorí tiež chceli, aby Airbnb transparentne zobrazovalo ceny, vytvorilo vernostný program pre hostí a poskytovalo lepšie služby zákazníkom.

Mám 4000 návrhov. Tu je 6 najlepších:
1 – Krypto platby (najvyšší návrh)
2 – Prehľadné zobrazenie cien
3 – Vernostný program pre hostí
4 – Aktualizované poplatky za upratovanie
5 – Ďalšie dlhodobé pobyty a zľavy
6 – Lepšie služby zákazníkom
Na väčšine sa už pracuje, teraz sa pozrieme na ďalšie! https://t.co/rxEM4BXZci

Chesky tiež dodal, že ak by sa mali zaviesť digitálne meny, výber by sa neobmedzoval len na jedno alebo dve aktíva. Airbnb v súčasnosti akceptuje ako spôsoby platby Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay a PayPal. Generálny riaditeľ tiež zdôraznil, že jeho spoločnosť spracovala od roku 2013 transakcie v hodnote 336 miliárd dolárov.

Chesky a kryptomeny

Chesky nešetrí slovami o potenciáli nových technológií. V septembri spoločnosť Fox Business uviedla, že spoločnosť dostala množstvo otázok týkajúcich sa platieb v kryptomenách. Dodal však, že zatiaľ nemôže nič oznámiť.

Dostávame veľa otázok, dostávame ich už roky, dnes k tomu nemám čo oznámiť.

Počas novembrového rozhovoru s Nilayom Patelom z The Verge sa ho opýtali na jeho myšlienky o budúcnosti kryptomien a metaveree. Uviedol, že jeho spoločnosť tento trh aktívne sleduje.

Toto určite sledujeme. Absolútne. Podobne ako revolúcia v oblasti cestovania, aj revolúcia v oblasti kryptomien je jasne viditeľná. Airbnb aj kryptomeny majú zaujímavé vzťahy dôvery.

Neskôr prezradil, že Brian Armstrong, generálny riaditeľ Coinbase, bol kedysi zamestnancom Airbnb.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár