V Indii vznikajú ETF bitcoiny a ethereum

Vďaka memorandu o porozumení sa Torus King Blockchain IFSC nedávno spojil s India INX na spustenie prvých indických bitcoinových a ethereových ETF. Toto je prvý Bitcoin futures ETF, ktorý debutoval mimo Spojených štátov.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Indické krypto ETF

Ako informoval The Economic Times, ETF bude spustené ako súčasť štruktúry sandboxu Medzinárodného úradu pre centrá finančných služieb (IFSCA).

ETF sa má distribuovať prostredníctvom globálneho distribučného tímu Torus. Torus bude zodpovedný za dodávanie likvidity do India INX pomocou inteligentného smerovania objednávok.

Balasubramaniam, výkonný riaditeľ a generálny riaditeľ spoločnosti India INX povedal:

Porovnanie ponuky s inými medzinárodnými finančnými centrami je súčasťou našej iniciatívy v oblasti inovácie produktov. Produkty v týchto nových aktívach predstavíme v súlade s platnými zákonmi po získaní všetkých požadovaných neregulačných schválení.

Spustenie ETF bude sprevádzať aj high-cap metaverse diskontné certifikáty kótované v USA. Diskontný certifikát je krátkodobý dlhový záväzok vydaný s diskontom oproti trhovej sadzbe, zvyčajne organizáciami s vysokým úverovým ratingom.

Torus plánuje spustiť ETF v GIft City do konca fiškálneho roka.

ETF

Prístup Indie: Zákaz alebo nie?

Toto oznámenie sa môže zdať prekvapujúce vzhľadom na históriu nepriateľstva Indie voči kryptomenám. Krajina však nedávno začala prehodnocovať úplný zákaz tejto technológie a možno sa namiesto toho rozhodla pre reguláciu.

Spustenie takéhoto ETF by, prekvapivo, dostalo Indiu pri schvaľovaní fondov do rovnakej pozície ako USA. Aj keď veľmi populárny futures ETF bol spustený v októbri, SEC ešte musí schváliť spot ETF kvôli obavám o ochranu investorov. Náhodou sa stalo, že od svojho vzniku toto ETF nedosahovalo takmer žiadne iné ETF v histórii.

Správy The Economic Times naznačujú, že globálny objem obchodovania s derivátmi kryptomien je 3,2 USD. Medzitým, spotové trhy predstavujú objem 2,7 bilióna dolárov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár