V auguste prešlo trhom NFT zhruba 900 miliónov USD

od Martin Tkáč

Za posledných 30 dní bolo na NFT zo série CryptoPunk vynaložených takmer 400 miliónov dolárov. Celým trhom nevymeniteľných tokenov za posledných 30 dní zasa prešlo takmer 900 miliónov dolárov.

Trh s nevymeniteľnými tokenmi silnie

Podľa Nonfungible bolo na NFT za posledných 30 dní vynaložených presne 896 miliónov dolárov. Je veľmi pravdepodobné, že tento údaj do konca mesiaca presiahne 900 miliónov dolárov. Toto je nový rekord pre rozvíjajúci sa trh NFT.

Toto číslo je trojnásobne vyššie ako v máji. Potom sa predali tokeny za 255 miliónov dolárov. V auguste došlo k nárastu, ktorý do značnej miery súvisí s franšízami CryptoPunk a Axie Infinity.

Podľa Cryptoslam boli tento mesiac zaznamenané rekordné tržby NFT CryptoPunk. Žetóny boli kúpené za 397 miliónov dolárov. Priemerná predajná cena jedného CryptoPunku je neskutočných 214 000 dolárov. Jeden z najdrahších žetónov, ktoré sa kedy predali, bol ten s číslom 7523. Zobrazuje postavu s maskou na tvári. NFT v Sotheby’s vydražila v júni až 11,5 milióna dolárov.

Začiatkom tohto týždňa gigant kreditných kariet Visa oznámil, že kúpil NFT CryptoPunk za 49,5 ETH. To nám v čase nákupu dáva približne 150 000 dolárov.

„Toto je len začiatok našej práce na tomto trhu,“ povedala Cuy Sheffield z oddelenia kryptomeny Visa.

Wu Blockchain naopak uviedol, že čínski investori kupujú CryptoPunks ako povestné teplé rožky. Cai Wensheng, zakladateľ spoločnosti Meitu, softvérovej spoločnosti pre smartfóny, kúpil číslo CryptoPunk 8236 za 125 ETH (približne 387 000 dolárov).

Čínski internetoví investori kupovali CryptoPunk jeden po druhom. Zakladateľ Meitu Cai Wensheng kúpil CryptoPunk # 8236 za 125ETH. Feng Bo kúpil CryptoPunk # 7252 za ​​1600ETH (približne 5,33 milióna USD).

Meitu bola jednou z prvých verejne obchodovaných spoločností v Číne, ktoré vsadili na kryptomeny a začiatkom tohto roka investovali 100 miliónov dolárov do ETH a BTC.

NFT získavajú na popularite

Odkiaľ pochádza fenomén NFT? Je to len dočasná móda a tieto tokeny budú o rok bezcenné?

Za NFT sa často skrývajú umelecké diela alebo zberateľské vychytávky, takže v istom zmysle ich možno považovať za niečo ako stablecoiny, ktorých hodnotu potvrdzujú fyzické aktíva – zlato alebo fiat meny. Je možné, že tento prvok spôsobí, že NFT s nami zostanú dlhšie a nebudú spojené iba so špekuláciami.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár