Ukrajina je krajinou s najväčším povedomím o kryptomenách

od Martin Tkáč

Podľa nedávnej štúdie je Ukrajina krajinou, ktorá prejavuje najväčší záujem o kryptomeny. Rusko a USA sú druhé, respektíve tretie.

Štúdiu vypracovala maklérska spoločnosť BrokerChooser. Pri svojej analýze zohľadnili niekoľko faktorov, ako napríklad celkový počet držiteľov digitálnych aktív a mieru globálnej adopcie. S ich pomocou určila, ktorá krajina na svete si „najviac uvedomuje kryptomeny“.

Dôležitú úlohu v štúdii zohrali aj dotazy spoločnosti Google na také frázy ako: „kryptomeny“, „porovnávanie kryptomien“, „do ktorých kryptomien investovať“, „nákup kryptomien“, „obchodovanie s kryptomenami“, „trendy v kryptomenách“ a „makléri kryptomeny“.

Napriek finančným problémom, vojne a vysokému stupňu chudoby, Ukrajinci v poslednom čase prejavujú veľký záujem o digitálne aktíva. Naši východní susedia boli na čele rebríčka so ziskom 7,97 bodu (z 10). Na druhom mieste bolo Rusko a na treťom mieste bola najväčšia svetová ekonomika USA.

Stojí za zmienku, že štvrté miesto patrí ďalšej krajine, ktorá má ekonomické problémy Keni. To nie je prekvapujúce. Mnoho štúdií už skôr ukázalo, že ľudia na rozvíjajúcich sa trhoch sa zaujímajú o kryptomeny, aby ochránili svoje úspory v prípade devalvácie meny.

Na druhej strane, prijatie v dobre rozvinutých oblastiach, ako je Severná Amerika, západná Európa a východná Ázia, je poháňané predovšetkým inštitucionálnymi investormi.

Ukrajina pripravená na kryptomeny

Prostredie kryptomeny v bývalom Sovietskom zväze je v tejto chvíli nejasné. Digitálne tokeny nie sú legálne ani zakázané. Ukrajinci síce nemôžu používať virtuálne meny ako možnosť platby za tovary alebo služby, investori s nimi však môžu naďalej obchodovať. Minulý mesiac však miestny parlament schválil zákon, ktorý by mohol legalizovať a regulovať digitálne aktíva.

Mykhailo Fedorov, minister digitálnej transformácie, upozornil na popularitu tejto triedy aktív medzi ukrajinským obyvateľstvom. Vyjadril tiež nádej, že by sa východoeurópska krajina mohla stať predchodcom regulácie tohto odvetvia.

Na druhej strane Oleg Kurchenko, generálny riaditeľ platformy Binaryx uviedol, že ak bude projekt úspešný, zákon „zníži stereotypný postoj voči kryptomenám a pomôže im stať sa bežnými finančnými nástrojmi“.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár