Twitter chce zažalovať Elona Muska

od Martin Tkáč

Ako sme informovali včera, Elon Musk rezignoval na nákup Twitteru. Šéf Tesly hovorí, že to robí kvôli „falošným a zavádzajúcim“ údajom, ktoré dostal od spoločnosti. Firma sa ale nehodlá vzdať a miliardára chce zažalovať.

NEWSLETTER okrypte.sk

Twitter vs. Musk – od lásky k nenávisti?

Elon Musk v piatok oznámil, že ukončí dohodu uzavretú s vedením Twitteru o kúpe sociálnej siete. Jeho právnici poznamenali, že Twitter nedodržal svoje zmluvné záväzky, pretože Muskovi neposkytol všetky požadované informácie o počte neautentických účtov a spamu.

Len – ako ste si mohli domyslieť – spoločnosť sa nehodlá vzdať. Prezident Twitteru Bret Taylor uviedol v príspevku na sociálnej sieti:

Vedenie Twitteru sa podieľa na uzavretí obchodu za cenu a za podmienok dohodnutých s pánom Muskom a plánuje podniknúť právne kroky na presadenie zmluvy o predaji. Sme presvedčení, že zvíťazíme, posúďte.

Pripomeňme, že v prípade odstúpenia od záväzku kúpy portálu sa Musk vystavil sankcii až do výšky 1 miliardy dolárov.

twitter elon musk

Muskova hra

Ale o čo tu ide? Musk bol známy svojou láskou k tweetovaniu. Tento rok oznámil, že na jeho reformu kúpi Twitter, čím bojuje proti cenzúre, ale aj falošným účtom, ktoré portál sužujú (vedenie firmy však tvrdí, že tvoria len 5 % všetkých profilov a túto informáciu poskytlo šéfovi spoločnosti Tesla). Uvažoval aj o tom, že by na ňom zaviedol platby kryptomenami.

25. apríla Musk uzavrel s vedením skupiny definitívnu dohodu o kúpe sociálnej siete za 54,20 USD za akciu, v celkovej hodnote 44 miliárd USD. Problém je, že Twitter odvtedy stratil viac ako štvrtinu svojej hodnoty. Ceny akcií Tesly klesli takmer o 25 %.

Odborníci tvrdia, že Elon Musk sa v súčasnosti nesnaží ani tak odstúpiť od kúpy portálu, ale výrazne znížiť predtým dohodnutú cenu. To dáva zmysel, hoci pre zakladateľa SpaceX to môže skončiť – mierne povedané – zle.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár