Elon Musk odstúpil od kúpnej zmluvy s Twitterom

od Martin Tkáč

Elon Musk, šéf spoločností Tesla a SpaceX, porušuje dohodu s vedením Twitteru o kúpe tejto sociálnej siete. Všetko kvôli „nepravdivým a zavádzajúcim“ informáciám, ktoré dostal od spoločnosti.

NEWSLETTER okrypte.sk
Musk nekúpi Twitter

Muskovi právnici vo zverejnenom liste uviedli, že chyba bola na strane Twitteru. Podľa ich názoru spoločnosť nedodržala povinnosti obsiahnuté v zmluve tým, že neposkytla všetky požadované informácie o počte neautentických účtov a spamu.

Musk už naznačil, že chce dáta z Twitteru. Spoločnosť tvrdila, že počet falošných účtov na platforme bol nižší ako 5 %, šéfa Tesly to však nepresvedčilo. Verejne povedal, že spoločnosť klame a nechce mu poskytnúť skutočné údaje. Ďalšia vec je, že nie je známe, prečo si myslí, že na Twitteri je oveľa viac falošných účtov.

Tvrdil však, že tieto informácie ovplyvňujú ziskovosť podnikania, a tým aj hodnotu firmy.

Potýčka medzi Elonom Muskom a Twitterom trvá už pekných pár týždňov. Odborníci sa však domnievali, že ide len o hru, ktorú kontroverzný miliardár hral s jednou z popredných spoločností na trhu sociálnych médií. Dodávajú, že svoju ponuku chcel stiahnuť alebo prerokovať cenu, ale prečo?

Je to len chamtivosť? nie. Tým, že sa zakladateľ SpaceX vzdá svojho záväzku kúpiť Twitter bez dôvodu, riskuje vážne problémy. Obe strany sa dohodli, že si v čase porušenia zmluvy navzájom zaplatia pokutu až do výšky 1 miliardy dolárov.

Elon Musk kupuje twitter

Nebude sa bojovať proti cenzúre?

25. apríla Musk uzavrel s vedením skupiny konečnú dohodu o kúpe Twitteru za cenu 54,20 USD za akciu, teda celkovo za 44 miliárd USD. Odvtedy však Twitter stratil viac ako štvrtinu svojej hodnoty. Samotné akcie Tesly klesli na burze v tomto období o takmer 25 percent.

Musk pôvodne povedal, že sa chce portálu zmocniť, aby ho zreformoval a bojoval na ňom za slobodu prejavu. Fanúšikovia kryptomien rátali s tým, že na nej zavedie platby napríklad dogecoinmi.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár