Tesla si nebola vedomá vplyvu BTC na životné prostredie, hovorí brat Elona Muska

Kimbal Musk, člen predstavenstva spoločnosti Tesla a brat Elona Muska, priznal, že spoločnosť „nevedela“ o vysokej uhlíkovej stope bitcoinu, keď minulý rok investovala 1,5 miliardy dolárov do kryptomien.

od Martin Tkáč

Brat Elona Muska hovorí o rohodnutí investovania do BTC

Na konferencii EthDenver Musk priznal, že Tesla bola bombardovaná „možno miliónom“ správ, ktoré sa sťažovali na jej plány. Potom dodal, že on a jeho brat si v čase rozhodnutia neboli vedomí vplyvu ťažby kryptomien na životné prostredie.

Samozrejme, naša spoločnosť podniká v oblasti vytvárania alternatívnej energetickej budúcnosti, takže sme naozaj neboli dostatočne informovaní, keď sme sa rozhodli.

Tesla vlani vo februári oznámila, že bude akceptovať BTC ako spôsob platby za svoje elektrické vozidlá. O niekoľko mesiacov neskôr tieto plány zastavila s odvolaním sa na obavy o životné prostredie.

Musk potom povedal:

Naozaj nesúhlasím s dopadom kryptomien na životné prostredie, ale páči sa mi, čo robia. Takže musíme len prísť na to, ako to urobiť bez toho, aby to ovplyvnilo životné prostredie… Nie je to možnosť, ako veľmi poškodzovať životné prostredie.

Kimbal Musk je tiež členom predstavenstva na ďalšom veľkom projekte svojho brata, SpaceX. Okrem toho svoj majetok venuje rôznym filantropickým iniciatívam. Jednou z nich je školská iniciatíva zameraná na pestovanie potravín v Colorade s názvom Big Green. Koncom minulého roka pre ňu Kimbal dokonca spustil DAO.

Musk verí, že DAO môžu využiť blockchainovú technológiu a decentralizáciu na lepšie využitie peňazí na realizáciu filantropických iniciatív.

tesla a dopad btc

Tesla a Bitcoin

Odkedy Elon Musk prevzal funkciu generálneho riaditeľa Tesly v roku 2008, spoločnosť sa zaviazala podporovať svetový prechod na čistú energiu.

Keď Tesla v máji 2021 opustila plány na akceptovanie bitcoinov ako platobnej možnosti, generálny riaditeľ Elon Musk uviedol „rýchlo sa zvyšujúce využívanie fosílnych palív na ťažbu a transakcie bitcoinov“. Neskôr oznámil, že jeho spoločnosť obnoví odber BTC, keď sa „potvrdí, že mineri rozumne využívajú čistú energiu“. Rozumné využitie čistej energie je podľa milionára minimálne 50 %.

A hoci Tesla už neakceptuje pôvodnú kryptomenu ako spôsob platby, stále má mince, ktoré kúpila do svojho firemného trezoru.‘

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár