Severná Kórea vedie rozsiahle útoky proti používateľom kryptomeny

od Martin Tkáč

Autori správy OSN uvádzajú, že Severná Kórea vykonáva phishingové aktivity, ktoré postihujú ľudí v odvetví kryptomien, a chce sa naďalej zameriavať na používateľov digitálnych mien v mnohých krajinách vrátane Južnej Kórey.

OSN: Severná Kórea chce vaše kryptomeny!

Podľa Newsis a SBS OSN uvádza, že má dôkazy o tom, že hackeri prepojení s Pchjongjangom a zlodeji kryptomien sponzorovaných štátom „používajú predovšetkým platformy sociálnych médií na identifikáciu obetí a pokúšajú sa nadviazať prvý kontakt“ s držiteľmi kryptomeny.

V správe sa tiež zistilo, že útočníci väčšinou používali odkazy na obsah, ktorý zrejme obsahoval prelomové správy zo sveta kryptomien. Títo používatelia boli presmerovaní na stránky, kde sa pokúšali zachytiť ich súkromné ​​údaje.

Pozor na podvodníkov!

Gina Kim, odborníčka na kybernetickú bezpečnosť v Soule, uviedla, že sledovanie útokov pochádzajúcich z Pchjongjangu nebolo vždy ľahké, poznamenala však, že „útoky typu phishing nepochybne získavajú na význame“ a sú čoraz častejšie medzi inými registrované v Južnej Kórei.

„Teraz sa zdá, že najbežnejším spôsobom zacielenia na používateľov kryptomien je telefonovanie alebo odosielanie nič netušiacich majiteľov účtov a predstieranie, že sú zamestnancami banky alebo trhu s kryptomenami,“ povedala.

Pretože na juhokórejskom trhu existujú tri hlavné banky a iba štyri výmeny kryptomien a mnoho používateľov má účty na viacerých burzách, je tento prístup pri hľadaní obetí často veľmi účinný, dodáva Kim.

Útočníci sa zameriavajú na paniku obete tým, že jej oznámia, že niekto získal prístup na jej účet a pokúša sa ho zbaviť finančných prostriedkov. V dôsledku toho boli niektorí Juhokórejčania oklamaní, aby poskytli hackerom prihlasovacie údaje a heslá, vysvetľuje odborník na kybernetickú bezpečnosť.

zdroj: decrypt.co, pixabay,com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár