Robert Kiyosaki naznačuje, že Bitcoin je dnes investičná príležitosť

Robert Kiyosaki opäť vstúpil so svojím príspevkom na X o bitcoine, zlate, striebre a ekonomických problémoch USA. Podľa jeho názoru je dnes investícia do týchto aktív „príležitosťou“.

od Martin Tkáč

Robert Kiyosaki navrhuje investovať do BTC

Kiyosaki je známym autorom kníh o investovaní. Názov „Bohatý otec, chudobný otec“ otvoril oči mnohým ľuďom a prinútil ich začať nielen sporiť, ale aj investovať do rôznych aktív. Kiyosaki v ňom hovorí o svojom biologickom otcovi, „chudobnom otcovi“ s titulom, ktorý pracoval ako vedúci ministerstva školstva na Havaji. Napriek tomu nebol bohatý – bol ekonomický teoretik, nie praktik. Jeho protikladom v knihe je „bohatý otec“, ktorý bol otcom jeho priateľa. Ten zasa zbohatol sporením a investovaním.

Kiyosaki tiež vytvoril sériu hier Cashflow, ktoré učia finančnú inteligenciu.

Tento slávny autor a motivačný rečník už dlho hovorí aj o bitcoine. Teraz napísal na X:

Neustále sa ma pýtajú: „Aká bude cena zlata, striebra alebo bitcoinu v roku 2025. Moja odpoveď je, že je to hlúpa otázka. Väčšia otázka znie: koľko zlata, striebra a bitcoinov máte DNES? Zlato, striebro a bitcoiny sú dnes výhodné… ale zajtra nebudú. Amerika je na mizine.

Preto navrhol rýchlo kúpiť BTC a zlato a striebro.

Kryptomeny sú budúcnosť

Kiyosaki, ako sme spomenuli, už dlho svojim fanúšikom navrhuje investovať do aktív, ktoré sa nedajú vytlačiť ako doláre alebo eurá. Nedávno poukázal na to, že v Singapure prebieha „veľká konferencia o kryptomenách“. Dodal, že „kryptomeny sú budúcnosť“ a fiat meny – teda všetky národné meny – sú falošné peniaze. Nebolo to prvýkrát, čo spochybnil dôležitosť fiatov. Zlato a striebro sú podľa jeho názoru „božie peniaze“ a bitcoin sú „peniaze ľudí“.

Tvrdí tiež, že investorov z trhov bitcoinov a drahých kovov čaká svetlá budúcnosť. Podľa jeho názoru do roku 2025 cena zlata dosiahne 5 000 USD, kurz striebra vyskočí na 500 USD a za jeden bitcoin zaplatíme až 500 000 USD!

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár