Ridley Scott vyprodukuje film o Ethereum

od Martin Tkáč

Ridley Scott, jeden z najväčších režisérov v histórii kinematografie bude ďalšou hviezdou, ktorá sa ponorí do sveta kryptomien. Z jeho rúk vyjde film o vytvorení siete Ethereum s názvom „The Infinite Machine“.

Ridley Scott prinesie Ethereum do Hollywoodu

Kniha Camily Russo „The Infinite Machine“, ktorá rozpráva príbeh nápadu Vitalika Buterina o vytvorení siete Ethereu a má ho premeniť na celovečerný film. Ešte zaujímavejší je fakt, že medzi producentami nebude chýbať hollywoodska ikona Ridley Scott.

Brit vo svojej bohatej kariére režíroval filmy ocenené Oscarmi, napr. „Gladiátor“, „Marťan“ a mnoho ďalších. The Infinite Machine bude režírovať Shyam Madiraju a produkovať Ridley Scott, Tom Moran, Vera Meyer a Alejandro Miranda.

Kryptomenová novinárka a autorka knihy Camila Russo uviedla, že režijný a produkčný tím filmu nemôže byť lepší:

Je neuveriteľne vzrušujúce, že Ridley Scott a tím Scott Free s nami produkujú The Infinite Machine. Neviem si predstaviť lepší tím, ktorý by pretavil strhujúci príbeh ľudí stojacich za najrevolučnejšou technológiou od čias internetu do celovečerného filmu, ktorý si získa srdcia našej generácie.

Tarantino mal kontakt aj s kryptomenami

Ďalší slávny hollywoodsky režisér, ktorý namočil prsty do sektora kryptomien, je Quentin Tarantino. Začiatkom roku 2022 vydražil sedem „tajných“ NFT zobrazujúcich momenty z filmu „Pulp Fiction“. Každý z nich má navyše individuálny hlasový komentár samotného Tarantina.

Ethereum blockchain sa používal na predaj nevymeniteľných tokenov. Partnerom riaditeľa v tejto iniciatíve bola spoločnosť SCRT Labs. Jeho generálny riaditeľ Guy Zyskind sa k tejto záležitosti vyjadril:

Secret Network je hrdá na to, že sa môže postaviť na stranu Quentina. Zaviazali sme sa spolupracovať s talentovanými umelcami z celého sveta a poskytnúť im lepší spôsob, ako vydať svoje diela priamo fanúšikom, bez spoliehania sa na staršie distribučné modely, ktoré uprednostňujú konglomeráty pred tvorcami.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár