Regulátor varuje Iniesteho za propagáciu Binance

od Martin Tkáč

Andrés Iniesta, legendárny futbalista, ktorý pomohol Španielsku vyhrať majstrovstvá sveta 2010 nedávno inzeroval na svojich sociálnych sieťach kryptomenovú burzu Binance.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Národná komisia pre trhy s cennými papiermi (CNMV) ho však varovala, že nie je rozumné podporovať takéto investície. Digitálne aktíva sú totiž „neregulované produkty“, ktoré nesú určité „značné riziko“.

Reklama Iniesta a Binance

V stredu Andrés Iniesta, futbalová hviezda hrajúca za japonský Vissel Kobe a bývalý stredopoliar FC Barcelona, zverejnil fotografiu na Twitteri a Instagrame. Zobrazuje futbalistu sediaceho pred notebookom s logom Binance na obrazovke.

Som pripravený ako hráč s kryptomenami s @BinanceES #BinanceForAll
Učím sa, ako začať s kryptomenami s @binance #BinanceFor

Príspevok si získal obrovskú popularitu. Len za jeden deň ho na Instagrame lajklo takmer 300 000 ľudí.

O niekoľko hodín neskôr na Iniestovo zverejnenie zareagoval španielsky regulátor trhu CNMV.  Agentúra vyzvala futbalistu, aby sa dozvedel o kryptomenách skôr, ako do nich investuje alebo ich odporučí ostatným. CNMV uviedla, že tieto aktíva nie sú regulované a môžu predstavovať riziko pre investorov.

Podľa agentúry Reuters nie je známe, či futbalová hviezda dostala nejaké peniaze za propagáciu Binance takmer 38 miliónom sledovateľov.

Andrés Iniesta (37) je považovaný za jedného z najlepších stredopoliarov všetkých čias. Vo finále majstrovstiev sveta vo futbale 2010 strelil víťazný gól proti Holandsku. Španielsko vďaka tomu po prvý raz vo svojej histórii nastúpilo na futbalový trón. Napriek tomu si svoj odkaz vybudoval najmä hraním za FC Barcelona v rokoch 2002 až 2018.

Majk Spirit NFT

Kryptomenové podniky FC Barcelona

Začiatkom tohto mesiaca španielsky klub vstúpil do spolupráce s trhom NFT Ownix ​​​​. Spoločne mali vydať zbierku nevymeniteľných tokenov, ktorá mala zobrazovať ikonické udalosti v histórii tímu.

O pár dní neskôr však FC Barcelona partnerstvo zrušila. Moshe Hogeg, izraelský kryptomenový magnát spojený s trhom NFT, bol obvinený z falšovania firemnej dokumentácie a sexuálneho napadnutia.

Vo vyhlásení futbalového klubu sme sa dočítali:

Vo svetle dnes prijatých informácií, ktoré sú v rozpore s hodnotami klubu, FC Barcelona týmto oznamuje zrušenie Dohody o vytváraní a uvádzaní digitálnych aktív NFT na trh s Ownix® s okamžitou platnosťou.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár