Poplatky za bitcoinové transakcie sú najnižšie za posledných desať rokov

Poplatky za bitcoinové transakcie sú najnižšie za posledných desať rokov

od Martin

Teraz je správny čas, ak chcete previesť svoje bitcoiny. Podľa Galaxy Digital dosiahli transakčné poplatky najnižšiu úroveň za posledných desať rokov.

Ako môžete vidieť v grafe vyššie, priemerný transakčný poplatok klesol na 0,00004541 BTC (2,06 USD). Na rozdiel od toho je medián 0,00001292 BTC (0,59 USD), čo je najnižšia hodnota v ktoromkoľvek roku okrem roku 2011.

Prečo klesli poplatky?

Podľa Alexa Thorna, vedúceho výskumu v Galaxy Digital, dôvodom poklesu poplatkov, ktorý sme nezaznamenali už viac ako desať rokov, je kombinácia rastúcej popularity Segwitu, dávkových transakcií, rastu Lightning Network a klesajúcich tržieb baníkov. a „znížené používanie OP_Return.“

Hlavný analytik siete Glassnode James Check súhlasil s Thornom a vysvetlil Cointelegraphu, že „dávkovanie a Segwit sú určite súčasťou mixu.“ Toto spojenie zvyšuje počet transakcií, ktoré sa zmestia do bloku, čím sa zvyšuje priepustnosť a znižuje sa tlak na poplatky.

Zdieľal nasledujúci graf, ktorý ukazuje, že adopcia Segwitu „výrazne vzrástla počas májových/júlových minim“.

transakcne poplatky

Napriek tomu, podľa Checku, „toto nie je celý príbeh…“:

Hlavným dôvodom, prečo si myslím, že poplatky sú nízke, je to, že cena v máji klesla o 50 %, čo absolútne zdecimovalo záujem súkromných zákazníkov.

Naznačuje, že „všetky tri – poplatky, aktívne adresy a počet transakcií – po májovom výpredaji skolabovali“.

transakcne poplatky
Podľa mňa to bol pravdepodobný začiatok medvedieho trhu. Aj po zvýšení cien sme videli, ako veľa ľudí finančne vyhorelo a odišlo z trhu.

Eric Yakes, autor knihy The 7th Property: Bitcoin and the Monetary Revolution, pre Cointelegraph povedal:

Sme svedkami štrukturálneho posunu v dynamike trhu a historické korelácie majú malú hodnotu.

V súvislosti s budúcnosťou siete dodal:

70 miliónov dolárov vyzbieraných osvetľovacími laboratóriami na vybudovanie stablecoinového protokolu “je kľúčovou udalosťou pre Bitcoin. Je dôležité, aby sa poplatky za transakcie znížili, pretože sú hlavným obmedzením decentralizovaného škálovania siete.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár