Poplatky v sieti Ethereum klesajú na extrémne nízku úroveň

od Martin Tkáč

Na trhu momentálne panuje medvedí sentiment. Mnohé projekty to prežívajú zle, no niektoré siete vykazujú v niektorých ohľadoch aj pozitíva. Jedným z nich je Ethereum.

NEWSLETTER okrypte.sk

Extrémne nízke poplatky za etheruem

Sieť Ethereum v súčasnosti zaznamenáva extrémne nízke úrovne poplatkov. To je nezvyčajné pre indikátor, ktorý kritici často označujú ako problém použiteľnosti reťazca.

Informácie o nízkych poplatkoch sú uvedené v tabuľke, ktorá je súčasťou správy Santiment z 25. mája.

santiment poplatky ETH

zdroj: santiment.com

Známky hibernácie

O deň neskôr platforma predstavila aj ďalší graf. Poukázal na vzťah medzi nízkymi poplatkami a dynamikou stablecoinu DAI. Santiment uviedol, že pretrvávanie extrémne nízkych úrovní poplatkov naznačuje „veľmi minimálnu aktivitu a známky stagnácie a strachu“.

Podľa spoločnosti sa toto „hibernačné“ správanie často týka aj stablecoinu DAI spárovaného s Ethereom. Jeho index dynamiky vykazoval extrémne úrovne tesne po novembrovom historickom maxime Etherea.

„Dynamika“ je miera rýchlosti obehu peňazí v ekonomike kryptomien. Ako platforma hovorí, tento pomer „vždy klesol, keď sme dosiahli vrchol. Teraz je dosť nízka. Zhrnutie správy znie:

To, čo tieto dva grafy spolu ukazujú, je hibernácia. Zvyčajne sa koná v zime. Medvede spia v zime. Čakajú na podnet…

Beacon Chain zažil blokovú reorganizáciu

V Beacon Chain došlo k reorganizácii blokov, ktoré doteraz fungujú paralelne so súčasným Ethereom. Takáto udalosť znamená, že Beacon Chain sa na krátky čas rozdelil a transakčné bloky sa spracovali v inej, paralelnej verzii reťazca.

Ako ukazujú údaje prieskumníka blokov BeaconScan, sieť odvtedy začala nepretržite vyrábať bloky. Podľa vývojára Etherea Prestona Van Loona má tím pripraviť tzv. posmrtnú správu.

zdroj: beincrypto.com, santiment.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár