Po páde Terry predali veľké inštitúcie v máji 236 000 kusov BTC

od Simona

Vo svojom vlákne na Twitteri 21. júla analytik Arcane Research Vetle Lunde informoval, koľko inštitucionálnych investorov predalo svoje bitcoiny v máji po kolapse ekosystému Terra, ktorý znamenal začiatok krachu kryptomien.

NEWSLETTER okrypte.sk

Nútený predaj

Podľa Lundeho sa obrovské množstvo BTC predávaných inštitúciami začalo kolapsom Terry. Stalo sa tak 10. mája, keď Do Kwon predal viac ako 80 000 BTC, aby si udržal prepojenie s UST na americký dolár.

Od tohto momentu začali trh preberať medvede a ceny všetkých kľúčových kryptomien dramaticky klesli, čo zvýšilo tlak na zbavovanie sa ich zdrojov. To viedlo k predaju 236 237 BTC veľkými inštitúciami. Lunde vo svojom tweete tiež poukazuje na to, že „toto číslo nezohľadňuje iné prirodzené kapitulačné a zaisťovacie akcie, ktoré sa zvyčajne vyskytujú počas medvedieho trhu s digitálnymi aktívami“.

Zatiaľ čo celý kryptomenový priemysel utrpel v dôsledku nedávnych udalostí obrovské straty, BTC ťažiari, ktorí boli kótovaní na burzách, sa tiež pod veľkým tlakom rozhodli svojich bitcoinov zbaviť a za mesiac predali celkovo 4 456 BTC.

Medzitým sa Tesla tiež nedávno rozhodla predať 75 % svojho podielu v pôvodnej kryptomene. Vetle Lunde odhaduje, že by sa to mohlo premietnuť do 29 060 BTC. Tesla stále vlastní 9 686 BTC. Generálny riaditeľ spoločností Elon Musk oznámil, že to nemusí znamenať koniec ich dobrodružstva s prvou kryptomenou. Nevylučuje, že Tesla sa vráti na trh BTC.

Zamerajme sa tu na skutočnosť, že Tesla sa v prvom štvrťroku 2021 zbavila 10 % svojich bývalých akcií s úmyslom „testovania likvidity“. Bolo to v čase, keď bitcoin pravdepodobne prudko stúpal. Bod zlomu BTC pre Teslu teda klesol z 34 841 USD na približne 33 325 USD. Vďaka veľkým predajom v máji tohto roku Tesla utrpela len malú stratu.

Spoločnosti poskytujúce pôžičky na trhu s kryptomenami krachujú

Najväčším faktorom za predajným tlakom v júni 2022 bol nárast indexu CPI, ktorý meria úroveň inflácie v USA. Bol to ďalší „úder“, pod ťarchou ktorého mierili kurzy kryptomien na juh. V skutočnosti to „viedlo k bankrotu niekoľkých veľrýb, ktoré už boli pod tlakom po páde Luny.“

Kríza, ktorej čelí Three Arrows Capital, zasiahla aj mnohé spoločnosti poskytujúce pôžičkové služby v kryptomenách. Hovoríme predovšetkým o Celsius a Voyageri. Obe spoločnosti vyhlásili konkurz začiatkom júla.

Podľa súdneho spisu 3AC hedžový fond dlhuje veriteľom 18 193 BTC a iné digitálne aktíva ekvivalentné 22 054 BTC na základe aktuálnych sadzieb.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár