Peňaženka Coinbase podporuje tokeny založené na Solana

Peňaženka Coinbase podporuje tokeny založené na Solana

od Martin

Burza Coinbase pridáva podporu peňaženky pre tokeny založené na sieti Solana. Dodáva, že v budúcnosti bude podporovať aj NFT a dApps z tohto blockchainu.

Coinbase podporuje sieť Solana

Popredná americká kryptomenová burza Coinbase pridala podporu peňaženky pre Solana (SOL) a jej Solana Token Ecosystem (SPL).

Coinbase si všíma rastúci záujem o Solanu, ktorý trvá už rok. Dôvod? Investori hľadajú lacné alternatívy k Ethereu, ktoré má stále vysoké sieťové poplatky.

Rozšírená podpora peňaženky sa tiež objavuje len pár dní po tom, čo spoločnosť spustila službu Coinbase Pay, ktorá používateľom umožňuje financovať peňaženky priamo cez rozšírenie webového prehliadača.

V blogovom príspevku z 18. marca, ktorý oznamuje vyššie uvedený krok, spoločnosť tiež voľne načrtla svoje plány na „ďalšiu integráciu“ so spoločnosťou Solana, pričom prepojila peňaženku Coinbase s decentralizovanými aplikáciami (dApps) a NFT hosťovanými v sieti.

Používatelia peňaženky na platforme Solana, ako sú Phantom a Solflare, môžu teraz importovať svoje prostriedky do Coinbase Wallet aj prostredníctvom rozšírenia prehliadača pre stolné počítače.

Po pridaní siete Solana teraz peňaženka Coinbase postupne podporuje Ethereum, Avalanche, Polygon, BNB Chain, Bitcoin, Dogecoin, Litecoin, Stellar Lumens a Ripple blockchain.

Mnoho používateľov hľadalo siete optimalizované pre rozsah, ktoré ponúkajú lacné transakcie a rýchle časy transakcii. Jedným z najrýchlejšie rastúcich blockchainov za posledný rok bola Solana.

Solana

Podľa údajov Defi Llama je Solana blockchain v súčasnosti na piatom mieste v celkovej hodnote blockchainu (TVL) v protokoloch decentralizovaných financií (DeFi) s 6,94 miliardami dolárov. Agregátor údajov NFT CryptoSlam ho minulý mesiac zaradil na druhé miesto v objeme predaja na trhu s náhradnými dielmi (156,28 milióna dolárov).

Rovnako ako väčšina trhu s kryptomenami však SOL za posledných 30 dní klesla o 18 % na 85,90 USD v čase písania tohto článku. Z krátkodobého hľadiska však Rakesh Upadhyay z Cointelegraph vidí zelenú a verí, že 1 SOL bude stáť 122 dolárov. Najprv však musí cena prekročiť 20-dňový kĺzavý priemer 86 dolárov.

zdroj: beincrypto.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár