Portugalský parlament zamietol návrhy na zdanenie kryptomien

Portugalský parlament zamietol návrhy na zdanenie kryptomien

0 komentárov

Portugalský parlament Assembleia da República zamietol nie jeden, ale dva rôzne návrhy na zdanenie bitcoinov a kryptomien. Obaja pochádzali z menšinových politických skupín.

NEWSLETTER okrypte.sk

Návrhy na uvalenie daní na digitálne aktíva

Tieto návrhy predložili ľavicové strany Bloco de Esquerda a Livre. Obe však boli zamietnuté počas hlasovania o rozpočte na rok 2022. Vyplýva to zo správy zverejnenej v portugalskom ekonomickom týždenníku ECO.

Socialistická strana, ktorá je v súčasnosti pri moci a ovláda väčšinu v parlamente, zatiaľ nepredložila žiadny návrh zákona. Napriek tomu existuje možnosť, že Portugalsko môže v blízkej budúcnosti prestať vylučovať kryptomeny zo zdaňovania.

Minister tvrdí, že portugalská vláda zdaňuje kryptomeny

Začiatkom tohto mesiaca minister financií krajiny uviedol, že vláda zdaňuje kryptomeny. Uviedol tiež, že orgány budú pracovať na regulačnom rámci. Neuviedol však presný časový rámec, kedy sa tak stane.

Mnohé krajiny už majú svoje systémy, mnohé krajiny budujú svoje modely súvisiace s touto témou a my si vybudujeme svoje vlastné.

Okrem toho uviedol, že v daňovom poriadku by nemali byť žiadne „medzery“, ktoré by spôsobili, že niektoré príjmy by v konkrétnej krajine neboli zdaniteľné.

Mariana Mortágua, poslankyňa z Bloco de Esquerda, ktorá veľmi nahlas hovorila o zdaňovaní kryptomien, obvinila administratívu, že pred hlasovaním nenašla vhodný mechanizmus.

Bez ohľadu na nevyhnutné budúce nariadenia týkajúce sa kryptomien je naším príspevkom k ukončeniu tohto offshore umiestnenia kryptomenových aktív na rovnakú sadzbu, ktorá platí pre kapitálové zisky z ekvivalentného príjmu.

portugalská daň

Kryptomeny v Portugalsku

Doteraz však kryptomenový priemysel v Portugalsku zažíval stabilný rast a adopciu. Minulý mesiac centrálna banka vydala prvý súhlas finančnej inštitúcie, aby začala ponúkať služby digitálnych aktív.

Navyše začiatkom tohto mesiaca sa prvýkrát v histórii predávali nehnuteľnosti priamo za BTC. Mince neboli prevedené na fiaty. Jeden z portugalských ostrovných regiónov, Madeira, sa dokonca rozhodol urobiť základnú kryptomenu de facto zákonným platidlom.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár