OpenSea prináša ďalší decentralizovaný trh NFT – Seaport

od Martin Tkáč

Trh nezastupiteľných tokenov (NFT) OpenSea oznámila spustenie protokolu Web3 marketplace pre „bezpečný a efektívny nákup a predaj NFT“.

V piatkovom blogovom príspevku OpenSea uviedla, že protokol trhu s názvom Seaport poskytne používateľom možnosť získať NFT ponúkaním iných aktív, než sú len platobné tokeny, ako je Ether (ETH). Podľa platformy môže používateľ „súhlasiť s dodaním množstva položiek ETH / ERC20 / ERC721 / ERC1155“ výmenou za NFT, čo znamená výmenný obchod s kombináciou tokenov ako spôsob platby.

Okrem toho môžu používatelia Seaportu pri vytváraní ponúk špecifikovať, ktoré kritériá, ako napríklad určité črty na umeleckých dielach NFT alebo časti kolekcie, chcú. Platforma bude podporovať aj sprepitné, pokiaľ suma nepresiahne pôvodnú ponuku.

„OpenSea nekontroluje ani neprevádzkuje protokol Seaport – budeme len jedným z mnohých, ktorý bude stavať na tomto zdieľanom protokole,“ uviedol trh NFT. „Keďže osvojenie rastie a vývojári vytvárajú nové, vyvíjajúce sa prípady použitia, všetci sme zodpovední za to, aby sme sa navzájom chránili.“

Spustenie protokolu trhu nasledovalo po tom, čo OpenSea v apríli oznámila, že získala NFT trhový agregátor Gem s cieľom zlepšiť skúsenosti skúsených používateľov. Platforma v tom čase uviedla, že Gem bude fungovať ako samostatný produkt, pričom OpenSea plánuje integrovať funkcie Gem vrátane nástroja na zametanie spodnej ceny kolekcie a hodnotenia založeného na raritách.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár