NFT a móda: Paris Saint-Germain a Blvck Paris spájajú svoje sily v jedinečnom projekte

Jeden z popredných francúzskych futbalových klubov, Paris Saint-Germain, uvádza na trh kolekciu NFT v spolupráci s Blvck Paris. Token drop sa uskutoční na platforme Crypto.com. Zaujímavosťou je, že kolekcia NFT bude kombinovaná s kolekciou fyzického oblečenia, ktorá vznikla ako súčasť novej exkluzívnej spolupráce.

od Martin Tkáč

Paris Saint-Germain FC spája sily s avantgardnou módnou značkou Blvck Paris

Biznis čoraz viac vidí možnosti NFT tokenov (ktoré v súčasnosti prechádzajú renesanciou). Zaujal ich najmä svet módy a športu. Následné kolekcie NFT od módnych značiek a fanúšikovské tokeny športových tímov sú toho dokonalým príkladom. V stredu 15. novembra bola ohlásená veľmi zaujímavá spolupráca, ktorá upúta pozornosť francúzskych futbalových aj módnych fanúšikov.

Paris Saint-Germain, jeden z najpopulárnejších futbalových klubov, sa rozhodol nadviazať spoluprácu s exkluzívnou módnou značkou Blvck Paris. Výsledkom tejto spolupráce je nielen zbierka fyzického oblečenia, ale aj zbierka NFT tokenov s nimi súvisiacich. Token drop bude spočiatku dostupný iba na burze Crypto.com. Majitelia NFT tokenov získajú množstvo výhod, ako napríklad možnosť zakúpiť si oblečenie z kolekcie vopred. Pokles zahŕňa celkovo 1 000 tokenov NFT v cene 50 USD za kus. Je vhodné dodať, že 10 % týchto tokenov sú NFT v špeciálnej edícii, ktorá umožňuje výmenu tokenov za balíčky fyzických predmetov zo spolupráce PSG a Blvck Paris. Tokeny sú vytvorené v reťazci Cronos prevádzkovanom Crypto.com. Fyzické predmety z tejto kolekcie budú dostupné v obchodoch budúci týždeň.

Renesancia NFT tokenov – dlhodobý trend alebo mierne prebudenie trhu?

Rok 2023 nebol láskavý k trhu nezameniteľných tokenov. Zbierky NFT za posledných 8 mesiacov neustále strácali svoju hodnotu. Situácia sa zmenila v októbri, keď hodnota niektorých zbierok vzrástla takmer o 1000 %. Spolupráca medzi Paris Saint-Germain a Blvck Paris ukazuje, že veľké značky a spoločnosti majú stále záujem o Web3 a NFT tokeny.

Záujem o takéto projekty je taký vysoký, že ďalšie značky sa určite zamerajú aj na aktivity spájajúce ich značku s NFT a Web3 tokenmi. Znamená to trvalý nárast hodnoty NFT trhu, ktorý sa stal v kryptomenovej komunite memom? Všetko sa vyjasní v najbližších mesiacoch.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár