Netflix na blockchaine? EarnTV chce revolúciu v streamovacích službách

EarnTV je prelomový projekt, od ktorého sa očakáva, že zmení tvár streamovacích platforiem. Tvorcovia Earn TV sa zameriavajú na blockchain a možnosti spojené s touto technológiou. Zaujímavosťou je, že platforma chce 20. novembra predstaviť svoj ETV token aj na burze MEXC Global. Myšlienka zarábať tokeny za sledovanie streamovacej platformy sa môže ukázať ako revolučná, ale dokáže EarnTV preraziť gigantickú konkurenciu?

od Martin Tkáč

EarnTV and chill – ako chce blockchain ekvivalent Netflixu prilákať používateľov?

EarnTV je vlastne experimentálny projekt, no môže byť míľnikom vo vývoji streamovacích platforiem založených na technológii blockchain. Hlavným cieľom EarnTV bolo vytvoriť blockchainový ekosystém, ktorý by bol výhodný pre všetky tri strany: divákov, vlastníkov obsahu a inzerentov. Predpoklad je úplne správny. Francúzsky projekt predpokladá, že diváci budú za sledovanie obsahu a interakciu s platformou odmenení tokenmi ETV. Vlastníci obsahu získajú prístup k transparentnému meraniu sledovanosti a inzerenti efektívnejšie oslovia konkrétnu cieľovú skupinu.

Generálny riaditeľ francúzskeho projektu EarnTV Pascal Vallat hovorí, že EarnTV definuje priemysel vysielania videa pomocou technológie blockchain. Blockchainy sú podľa neho určené na vytvorenie spravodlivejšieho a uspokojivejšieho zážitku pre všetkých zúčastnených. Vallet zdôrazňuje, že platforma je založená na princípoch transparentnosti, záväzku a inovácií. Je potrebné dodať, že kótovanie natívneho tokenu platformy – ETV, je naplánované na budúci týždeň na burze MEXC Global.

Sú blockchainové streamovacie služby budúcnosťou?

Streamovacie služby blockchainu sú veľmi zaujímavou alternatívou k takým gigantom ako Netflix, HBO, či Amazon Prime Video. Bohužiaľ, hlavným problémom, s ktorým sa platformy Web3 ako EarnTV stretávajú a budú naďalej stretávať, sú licencovanie a rozsah. Monopolisti odvetvia streamovacích platforiem si môžu dovoliť kúpiť licencie na najlepšie hity strieborného plátna. A čo viac, Netflix alebo Amazon vytvárajú filmy aj seriály sami.

Blockchainové verzie takýchto služieb by si preto museli zakúpiť primeraný počet licencií, aby prilákali používateľov. V prípade EarnTV budú zatiaľ dostupné špecializované filmy a dokumenty. Je však potrebné poznamenať, že odvetvie kryptomien sa neustále rozvíja. Množstvo kapitálu skrytého v digitálnych aktívach dáva nádej, že streamingoví giganti môžu v najbližších rokoch očakávať blockchainovú konkurenciu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár