Michael Saylor odstupuje z funkcie generálneho riaditeľa MicroStrategy

Michael Saylor odstupuje z funkcie generálneho riaditeľa MicroStrategy

0 komentárov

Dostávame prekvapivé správy z tábora MicroStrategy. Michael Saylor už nie je generálnym riaditeľom spoločnosti. Nahradí ho Phong Le, súčasný prezident spoločnosti a bývalý finančný riaditeľ. Čo to znamená pre bitcoiny? Zmení spoločnosť svoju investičnú stratégiu a predá kryptomeny, ktoré vlastní?

NEWSLETTER okrypte.sk
Michael Saylor už nebude generálnym riaditeľom MicroStrategy

Saylor vo svojom vyhlásení vysvetľuje, že jeho nezávislé odstúpenie z funkcie generálneho riaditeľa má spoločnosti umožniť lepšie dosahovať investičné ciele týkajúce sa bitcoinu a tých, ktoré súvisia so softvérom (čo je v skutočnosti hlavnou činnosťou spoločnosti, dnes však väčšina často spojené s nákupom kryptomien). Dôležité je, že sa neodchyľuje od MicroStrategy. Vo firme zostane, no v novej úlohe – ako výkonný prezident. Ako tvrdí, vďaka tomu bude mať väčšiu voľnosť pohybu, najmä čo sa týka propagácie BTC.

Ako výkonný predseda sa budem môcť viac sústrediť na našu stratégiu nákupu bitcoinov a iniciatívy súvisiace s propagáciou bitcoinov, zatiaľ čo Phong bude ako generálny riaditeľ oprávnený riadiť celkové korporátne operácie.

Saylor uviedol vo svojom vyhlásení.

Spoločnosť pravdepodobne nezmení svoju stratégiu súvisiacu s akvizíciou BTC. Nebude predávať ani svoje zdroje kryptomien. Nie sú to len slová. Sám Le je jeho blízky spolupracovník, ktorý pravdepodobne zdieľa jeho víziu trhu a spoločnosti, navyše stál za nedávnymi investíciami na trhu s kryptomenami.

Od júla 2020 pôsobil ako generálny riaditeľ a pomohol implementovať stratégiu opakovaného nákupu bitcoinov. Le začal svoje funkčné obdobie finančného riaditeľa v júli a vysvetlil, že MicroStrategy bude pokračovať v získavaní a HODL BTC.

Michael Saylor odstupuje z funkcie generálneho riaditeľa MicroStrategy

Michael Saylor odstupuje z funkcie generálneho riaditeľa MicroStrategy

Koľko bitcoinov má spoločnosť?

Podľa finančných výsledkov spoločnosti za druhý štvrťrok má MicroStrategy aktuálne až 129 699 bitcoinov. Tieto kryptomeny mali k 30. júnu hodnotu 1,98 miliardy dolárov.

Dnes stojí jeden bitcoin približne 23 000 dolárov, čo je približne o 8 % viac ako pred týždňom. Ethereum je ešte lepší. Za 1 ETH musíte na burzách zaplatiť približne 1 630 USD, čo sa dá prepočítať na 12% skok v kurze za týždeň.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár