Spoločnosť Meta chce do svojich aplikácií zaviesť umelú inteligenciu

Spoločnosť Meta (bývalý Facebook) nemieni zostať pozadu a všade okolo seba vidí preteky v zavádzaní umelej inteligencie doslova do každého produktu. Zuckerberg, vidiac vlnu popularity generatívnej umelej inteligencie, sa rozhodol implementovať ju aj do aplikácií Meta, ako sú Messenger, WhatsApp a Instagram.

od Simona

Generálny riaditeľ spoločnosti Meta oznámil niekoľko technológií umelej inteligencie, ktoré sú v rôznych štádiách vývoja. Chatboty s umelou inteligenciou pre Messenger, WhatsApp, nálepky s umelou inteligenciou a nástroje na úpravu Insta Stories založené na generatívnej umelej inteligencii. Vyzerá to tak, že populárne komunikátory prejdú veľkou metamorfózou na aplikácie s podporou AI.

Interný hackathon AI – šanca vyvinúť ďalšie nápady v Meta

Messenger a WhatsApp sa zmenia na nepoznanie. Podľa Zuckerbergovho oznámenia prídu zmeny do Messengeru do konca tohto roka. Očakáva sa, že Meta bude pracovať na interných produktoch, ako je asistent produktivity založený na AI a experimentálne rozhranie AI založené na jazykovom modeli LLaMA.

Meta má v úmysle využiť nové technológie vo svojich produktoch, aby sa o umelú inteligenciu začali zaujímať miliardy ľudí na celom svete. Zuckerbergova korporácia chce vyvinúť „chatbot experience“, ktorý bude zahŕňať možnosť interakcie s chatbotom AI s jedinečnými osobnosťami a schopnosťami. Chatboty AI sa majú stať svojím spôsobom asistentmi, ktorí budú pomáhať pri každodenných povinnostiach a spríjemňovať čas strávený zábavou.

V júli sa uskutoční špeciálny interný hackathon AI, ktorý sa zameria na generatívnu AI. Meta chce týmto spôsobom podnietiť svoj tím k vytváraniu ďalších riešení, ktoré bude možné implementovať do svojich aplikácií.

Umelá inteligencia

Majú Zuckerbergove plány šancu na úspech?

Zuckerberg chce, aby Meta zohrala hlavnú úlohu pri sprístupňovaní technológie generatívnej umelej inteligencie širokej verejnosti. Messenger a WhatsApp používa značná časť populácie, takže Meta chce svojim používateľom ukázať možnosti nástrojov AI. Práve z tohto dôvodu sa očakáva, že prvé z nich sa dostanú na trh ešte tento rok.

Stojí za zmienku, že Zuckerbergove plány idú oveľa ďalej. Technológia AI má byť implementovaná do širokej škály aplikácií a produktov spoločnosti Meta, aby sa nakoniec dostala do inteligentných okuliarov, ktoré sa (podľa zakladateľa Facebooku) stanú novými smartfónmi. Pri pohľade na vývoj produktov spoločnosti (napr. Meta Quest 3) možno predpokladať, že ide o správny smer vývoja, ktorý si samozrejme overia samotní používatelia.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár